Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – lista książek

Zapraszamy do zapoznania się z listą książek zakupionych w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dla Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia i przekazanych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej do biblioteki Zespołu Szkół Katolickich. 

Wśród nowości znalazły się m.in.: 

  • serie wydawnicze: „Kroniki Archeo”, „Baśniobór”, „Smocza straż”, „Drużyna”, „Wojny dorosłych – historie dzieci”, „Enola Holmes”, „Ale historia!”, „Felix, Net i Nika”, „Najfutbolniejsi”, „Nieprzeciętni” itp;
  • opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży autorstwa m.in.: Pawła Beręsewicza, Renaty Piątkowskiej, Katarzyny Ryrych, Barbary Kosmowskiej, Magdaleny Witkiewicz, Katarzyny Majgier, Roberta Kościuszki, Anny Onichimowskiej, Waldemara Cichonia, Grzegorza Kasdepki, Tomasza Samojlika i innych;
  • komiksy z serii: „Asterix i Obelix”, „Jonka, Jonek i Kleks”, „Przygody Dobrzyka”;
  • książeczki z serii „Czytam sobie” i „Już czytam! Zagadki matematyczne”;
  • książki popularnonaukowe z serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią”, „101 ciekawostek”, „Poznaję świat… i kropka”, książki m.in.: Jerzego Rafalskiego, Tomasza Rożka, Wojciecha Mikołuszki (tematyka: kosmos, ekologia, przyroda, zwierzęta, ekonomia, człowiek, nauka, historia, archeologia, wynalazki itp.)
  • książki z postaciami bajkowymi i filmowymi: miś Uszatek, kot Filemon, Rumcajs, miś Paddington, smok Szczerbatek, Hania Humorek, Martynka, Mikołajek;
  • książeczki z serii „Świeci uśmiechnięci” i „Wielcy przyjaciele Jezusa” oraz „Biblia dla dzieci”;
  • uproszczone lektury w języku angielskim i hiszpańskim

i wiele innych ciekawych, wartościowych i nagradzanych utworów do czytania samodzielnie, z rodzicami lub nauczycielami.

Zapraszamy do wypożyczania i czytania!

Lista nowości: