Spotkanie z pisarką Anną Kropiewnicką

Dziś w naszej szkole gościliśmy panią Annę Kropiewnicką – autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci. Podczas spotkania z uczniami klas I-III Katolickiej Szkoły Podstawowej p. Anna opowiedziała o swoich książkach i czytała nam wybrane wiersze. Każdy z uczestników mógł włączyć się w zabawy przygotowane przez naszego gościa, inspirowane czytanymi utworami. Wybieraliśmy m.in. Miss i Mistera Łąki, inscenizowaliśmy „na żywo” wiersze: o zabawie bociana i żabki, o wizycie bociana u krawca oraz o żabce, której na drodze stanął powolny ślimaczek.
Na zakończenie uczniowie mogli nabyć książeczki pani Anny ze specjalną dedykacją.
Serdecznie dziękujemy pani Annie za spotkanie i zapoznanie nas ze swoją twórczością.
PS Już wkrótce w bibliotece szkolnej będzie można wypożyczyć książki naszego gościa: „Wierszorymki dla Antosia i Malwinki”, „Łąkowe opowieści” i „Gdzie mieszkają litery”. Zapraszamy!