Międzynarodowa wystawa „Gateway To Space”

We czwartek 24 listopada 2016r. dwudziestu uczniów z kl. 1 i 2 Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p. Wilczewskiej i p. Carewicz uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Podróż do stolicy nowoczesnym 23-osobowym Mercedesem przebiegła bardzo sprawnie i bezpiecznie. Pierwszym punktem wyprawy była międzynarodowa wystawa „Gateway To Space”. Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów, prezentowanych na 3 000 metrów kwadratowych powierzchni obiektu zobaczyliśmy m.in. oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR ważącej 135 ton, międzynarodową stację kosmiczną ISS zajmującą powierzchnię prawie 200 metrów kwadratowych, modele rakiet, promy kosmiczne, autentyczne kokpity, oryginalne skafandry kosmonautów, a nawet „czarny charakter” Gwiezdnych Wojen. Po „kosmicznym spacerze” pojechaliśmy na Stare Miasto, a następnie do Multikina w Złotych Tarasach, gdzie od 19.00 do 22.00 mogliśmy zobaczyć przedstawienie z legendarnego londyńskiego National Theatre Live „Audiencja” z Helen Mirren w roli królowej Elżbiety. Przedstawienie (z polskimi napisami) zostało zarejestrowane na żywo, z udziałem publiczności i przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych. Pokazy spektakli z brytyjskich spektakli powstały dzięki współpracy Multikina i British Council. Podsumowując całą wycieczkę: wspaniała, dobrze zorganizowana młodzież, niesamowite wrażenia językowo-poznawcze, czyli… wyjazd można uznać za bardzo udany!