Śniadanie wielkanocne w szkole

Śniadanie wielkanocne w szkole

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku oraz Caritas Archidiecezji Białostockiej i Fundacja Rodziny Czarneckich są organizatorami trzeciego już śniadania wielkanocnego dla samotnych i potrzebujących, które rozpocznie się 16 kwietnia 2017 r. o godz. 8.00 w budynku naszej szkoły przy ulicy Kościelnej 3. Nasi wspaniali uczniowie pod kierunkiem księdza wicedyrektora Dariusza Gutowskiego oraz nauczycieli wychowania fizycznego rozłożyli wykładziny na hali sportowej, przygotowali stoły i krzesła. Pani Elżbieta Sadowska – nasza pani od plastyki wraz z uczniami zatroszczyła się o świąteczną dekorację hali sportowej; namalowała również na płótnie postać Zmartwychwstałego Jezusa, który przypomina o istocie tego świętego czasu, o tym że to ze względu na Niego i dla Niego zgromadzimy się w tym miejscu, a nie ze względu na jajeczko i zajączka.

Zmartwychwstały Chrystus przynosi nadzieję, bardzo pragniemy, by jej znakiem były otwarte szeroko drzwi naszej szkoły, by potrzebujący tu znaleźli – dom, byśmy choć symbolicznie mogli stworzyć DOM – otwarty i ciepły!

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja szkoły