Wyjazd integracyjno-rekolekcyjny klas IV i V KSP

<?php the_title(); ?>

W dniach 10-11 kwietnia 2019 r. odwiedziliśmy Warszawę, Niepokalanów i Żelazową Wolę.
Warszawa przywitała nas słoneczną pogodą. Przyjemnie było zwiedzać Stare Miasto z Zamkiem Królewskim i Placem Zamkowym, Archikatedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta z Syrenką, Pomnik Małego Powstańca, okolice Pałacu Prezydenckiego, plac marszałka Józefa Piłsudskiego. Byliśmy też świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie pojechaliśmy do Parku Trampolin Airo. Tam przez dwie godziny korzystaliśmy z różnorodnych atrakcji, takich jak: 45 trampolin, basen z gąbkami, ścieżki akrobatyczne, kosze do wsadów, tory ninja, battle beam, air track, twister.
Zmęczeni, ale szczęśliwi kontynuowaliśmy naszą podróż do Niepokalanowa, by wzmocnić też naszego ducha. Po zakwaterowaniu w domu rekolekcyjnym uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w sanktuarium, a po wspólnym spacerze podsumowaliśmy pierwszy dzień wyjazdu.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania klasztoru. W kaplicy św. Maksymiliana wysłuchaliśmy opowieści o założycielu tego miejsca, zobaczyliśmy pierwszą celę świętego. W muzeum obejrzeliśmy wystawę poświęconą jego działalności. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w sanktuarium, mogliśmy też ucałować relikwie świętego Maksymiliana. Duże wrażenie wywarła na nas Panorama Tysiąclecia z ponad 140 ruchomymi figurkami upamiętniającymi dzieje Polski.
Ostatnim punktem programu była wizyta w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i zwiedzanie Parku w Żelazowej Woli. Przy tej okazji obejrzeliśmy film o życiu kompozytora i wysłuchaliśmy krótkiego koncertu. Dzięki opowieściom przewodników mogliśmy przenieść się w czasy, w których żył i tworzył Fryderyk Chopin.