Wrocław

<?php the_title(); ?>

28.05 klasy III Katolickiego Gimnazjum oraz VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej wyruszyły na wycieczkę. Pierwszym przystankiem na trasie był przepiękny Wrocław, który tym razem zwiedzaliśmy skryci pod parasolami. Ostrów Tumski z katedrą, Uniwersytet Wrocławski i Zakład im. Ossolińskich oraz tętniący życiem Rynek to tylko niektóre z miejsc, jakie mogliśmy zobaczyć. W Rynku uczestniczyliśmy w grze zorganizowanej przez naszego przewodnika i mimo deszczu bawiliśmy się wyśmienicie.
Z kolei dziś wyruszyliśmy do czeskiej Pragi. Odwiedziliśmy fascynujące Muzeum Miniatur, podziwialiśmy zmianę warty przy siedzibie Prezydenta Czech na Hradczanach oraz Katedrę, pospacerowaliśmy praskimi uliczkami i Mostem Karola. Podziwialiśmy również odrestaurowany w ubiegłym roku zegar astronomicznych Orloj oraz reprezentacyjną ulicę Paryską w dawnej dzielnicy żydowskiej.