Osiągnięcia

 ROK SZKOLNY 2023/2024


W tegorocznej wiosennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” uczniowie klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej uzyskali znakomite wyniki:
Agata Żukowska z kl. I b zdobyła aż trzy tytuły laureata: z języka polskiego, z języka angielskiego i z matematyki oraz I miejsce w Polsce!!!
Z kolei Ewa Jabłońska, również z kl. I b uzyskała
tytuł laureata z języka angielskiego, zaś Michał Jaroszewicz z kl. I a – tytuł laureata z matematyki.
Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumni 😊

Dżemik 2024 – OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROGRAMOWANIA GIER KOMPUTEROWYCH

W kategorii Junior:
Miejsce PIERWSZE – Michał Górczyński z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku – za grę pod tytułem „35 tajemniczych pokoi”
Miejsce TRZECIE – Drużyna „Papier i Plastik” czyli Jakub Tankiewicz i Mikołaj Waliś ze Szkoły katolickiej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku oraz Szkoły Podstawowej im. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku – za grę pod tytułem „Fox35”
 
Gratulujemy i dziękujemy. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście podczas tworzenia swoich projektów. Mamy też nadzieję, że nagrody i wyróżnienia sprawią Wam przyjemność, byście wciąż odnajdywali w sobie motywację do tworzenia!

Z radością ogłaszamy wyniki zimowej ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego „Olimpusek”, w której wzięli udział uczniowie klasy 1 i 3 Katolickiej Szkoły Podstawowej.
W konkursie wśród klas I nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
16. miejsce – Ewa Jabłońska
38. miejsce – Franciszek Czech
40. miejsce – Piotr Niewiński
45. miejsce – Marek Niewiński
55. miejsce – Agata Malinowska
57. miejsce – Maryia Saladukha
82. miejsce – Adam Mroziewski
W konkursie wśród klas III nasza uczennica Antonina Firańczyk zajęła 56. miejsce.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy uznania.

W piątek, 17 maja, uczennice z klas 1-3 KSP wzięły udział w Regionalnym Konkursie Piosenki w hołdzie św. Janowi Pawłowi II „Odpowie Ci wiatr…”. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Dziewczynki wykonywały utwory wychwalające Boga – Stwórcę pięknego świata.
W kategorii soliści nagrodzone zostały: Maryia Saladukha z klasy 1a KSP za utwór „Miłość Twa”, a także Agata Żukowska z klasy 1b KSP za pieśń „Chwalcie łąki umajone”.
W kategorii duety wyróżnione zostały: Paulina Polińska i Zofia Sobolewska z 3a KSP, które zaśpiewały piosenkę „Idzie mój Pan”. W konkursie wzięły też udział Emilia Siemienowicz i Emilia Wilczewska z utworem „Szumią w lesie drzewa”. Gratulujemy! I dziękujemy za piękne reprezentowanie nasze szkoły!

23 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczestników VII Konkursu Krasomówczego odbywającego się w ramach projektu „Białystok – w TO się gra”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII białostockich szkół podstawowych.
Każdy z uczestników miał za zadanie wcielić się w przewodnika i opowiedzieć o wybranej atrakcji turystycznej Białegostoku. Podczas wystąpień konkursowych usłyszeliśmy opowieści o pałacu Branickich i okalającym go parku, Stadionie Miejskim, kościele św. Rocha, a także o strażackiej wieży obserwacyjnej znajdującej się przy ul. Warszawskiej.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody:
I miejsce – Lena Grochocka ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Marii Konopnickiej,
II miejsce – Kornel Kuryś z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia,
III miejsce – Magdalena Lewkowicz ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Marii Konopnickiej,
wyróżnienie – Jakub Gasperski z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia.
Laureaci otrzymali cenne nagrody i dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie – podziękowania i drobne upominki.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się zmierzyć z niełatwą sztuką pięknego mówienia.
Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy dofinansowaniu ze środkow z budżetu Miasta Białegostoku.

II miejsce w Konkursie Caritas
 
Kornel Kuryś, uczeń kl. VI b zdobył II miejsce w etapie diecezjalnym Konkursu Patroni Miłosierdzia Bożego – św. Siostra Faustyna – edycja 2024. Konkurs był poświęcony życiu i przesłaniu św. Siostry Faustyny. Gratulujemy

VIII finał konkursu Memoriał Urszuli Marciniak

W sobotę 23 marca 2024 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej odbył się VIII finał konkursu Memoriał Urszuli Marciniak, podczas którego w trzech rundach zostali wyłonieni uczestnicy Wielkiego Finału. W gronie tak mądrych i wspaniałych młodych ludzi nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Po eliminacjach w styczniu zostało zakwalifikowanych z naszej szkoły 21 osób w trzech kategoriach: Młodzicy, Juniorzy i Licealiści. Do zawodów stanęli uczniowie tylko szkoły podstawowej. Rywalizacja była trudna i wymagająca. Trzy rundy finałowe i kwalifikacja do Wielkiego Finału. I tu ogromny sukces. 💪💪💪 Wszyscy finaliści którzy zostali zaproszeni do Wielkiego Finału nie zawiedli. W kategorii MŁODZICY wszystkie trzy miejsca na podium były nasze: I m. Stanisław Sadowski🥇🥇, II m. Magdalena Dziełak🥈🥈, III m. Stanisław Kulesza🥉🥉, wszyscy z klasy 5 KSP. Nie mieli sobie równych. W kategorii JUNIORÓW – złoto wywalczył Fabian Kuprianowicz🥇🥇. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, ogromne podziękowania dla rodziców którzy cały dzień pięknie wspierali i dopingowali♥️♥️ dziękujemy.
Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP z całej Polski i nie tylko. Konkurs realizowany jest w całości on-line.
W tym roku zakończyła się właśnie V edycja. Z naszej szkoły udział wzięło dwóch uczniów z klasy 6B – Mateusz Jurczuk i Kornel Kuryś. Chcemy bardzo chłopcom pogratulować a zwłaszcza Kornelowi. Jest finalistą ogólnopolskim i osiągnął drugi wynik w województwie podlaskim. 💪💪💪🥇🥇🥇
Chłopcom gratulujemy i jesteśmy z nich dumni. 💪💪😃😃

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Z wielką radością i dumą informujemy, że czworo naszych uczniów uzyskało tytuły laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.
W Wojewódzkim Konkursie Biologicznym laureatami zostali: Julia Łuczaj z kl. 7 KSP i Jan Jackowski z kl. 6b KSP, zaś w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego – Julia Łuczaj i Viktoria Balazi z kl. 7 KSP oraz Julia Górska z kl. 8 KSP.
Uczniowie przygotowywali się do poszczególnych etapów pod okiem p. Izabeli Łuczaj (biologia), p. Urszuli Harasimowicz i p. Magdaleny Brzozowskiej (język angielski).
Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

II Miejski Konkurs Wielokulturowy „Boże Narodzenie słowem i pędzlem malowane”

10.01.2024r. uczennice z kl. I b KSP uczestniczyły w Koncercie Laureatów II Miejskiego Konkursu Wielokulturowego „Boże Narodzenie słowem i pędzlem malowane”, podczas którego zostały ogłoszone wyniki.
II miejsce w kategorii plastycznej zdobyła Zuzanna Sepko,
natomiast w kategorii wokalnej – II miejsce zdobyła Julianna Grodzka.
Życzymy dalszych sukcesów!

SUKCES HISTORYCZNY – Wojewódzki Konkurs Wiedzy Historycznej „Kartki z historii Polski”

Z radością informujemy, że wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej „Kartki z historii Polski” jest uczeń naszej szkoły, Michał Mroczko z klasy 7a KSP.
Konkurs ten jest organizowany przez SP 26 we współpracy z Białostockim Oddziałem IPN. Tegoroczna edycja konkursu otrzymała honorowy patronat Podlaskiego Kuratora Oświaty. Przebiegała pod hasłem „Powstanie styczniowe (1863-1864) – przyczyny, przebieg i konsekwencje”. Skierowana była do uczniów klas II – III, którzy mieli wykonać pracę plastyczną i uczniów klas VII – VIII mających za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej.
W konkursie uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły: Julia Gołębiewska i Otylia Sienkiewicz z klasy 8a KSP oraz Michał Mroczko z klasy 7a KSP. Michał uzyskał III miejsce w województwie! Serdecznie gratulujemy! Michałowi i pozostałym uczestnikom konkursu życzymy, by poznawanie naszych narodowych dziejów stałą się ich pasją i było źródłem satysfakcji.
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu odbędzie się 18 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

Otrzymaliśmy specjalne certyfikaty – Podlaskie Lokalnie 

19 grudnia Podlaskie Lokalnie na uroczystej gali w kinie „Ton” podsumowało swoją działalność w roku 2023. Środowisko naszej szkoły było beneficjentem aż czterech projektów współfinansowanych przez tę organizację pozarządową. Otrzymaliśmy specjalne certyfikaty za następujące działania:
– Pomoc Polakom na Wschodzie
– Szkolenie członków wolontariatu szkolnego koła Caritas
– Teatr szkolny w Zespole Szkół Katolickich im Matki Bożej Miłosierdzia
– „Zemsta” w roku Aleksandra Fredry w Zespole Szkół Katolickich im Matki Bożej Miłosierdzia
Mamy nadzieję, że w kolejnym roku pozyskamy kolejne środki wspierające realizację ciekawych pomysłów uczniów i nauczycieli.

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2023/2024 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Victoria Karolina Balazi

VII

Urszula Harasimowicz

Julia Łuczaj

VII

Julia Górska

VIII

Magdalena Brzozowska

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Julia Łuczaj

VII

Izabela Łuczaj

Jan Jackowski

VI

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


SUKCES SPORTOWY

KATOLIK MISTRZEM WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO!!!💪💪💪
📆8 grudnia 2023r odbyły się w naszej hali finały Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci w unihokeju 🏑 chłopców.
W grupie eliminacyjnej chłopcy pokonują SP 5 Łomża 5:4 oraz SP 5 Suwałki 3:2.
Zajmujemy pierwsze miejsce w grupie i w półfinale spotykamy się z SP 3 Bielsk Podlaski, który pokonujemy 4:1.
W wielkim finale gramy z SSP 3 Białystok. Po bardzo ciężkim meczu wygrywamy 3:1 i na szyjach chłopców zawisły złote 🥇🥇🥇 medale oraz możliwość reprezentowania województwa podlaskiego w finale 🇵🇱 krajowym!!!
Tytuł najlepszego zawodnika finałów otrzymał Nathaniel Cybulko zaś Szymon Dudek najlepszego zawodnika w drużynie.
Gratulacje Panowie 👏💪👍!!!
Skład: Kamil Wiszowaty, Kornel Kuryś, Nathaniel Cybulko, Szymon Dudek, Szymon Kostro, Szymon Kulesza, Paweł Borys. Opiekun Tomasz Klimczuk.
       

SUKCES INFORMATYCZNY

13 listopada 2023 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna. Celem olimpiady było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych u uczniów oraz stymulowanie ich aktywności poznawczej.

Oto wspaniałe wyniki wszystkich uczniów naszej szkoły:
Informatyka – Poziom 1 – Szkoła Podstawowa
Tytuł laureata uzyskali:
Stanisław Lul – miejsce 4, dyplom i nagroda
Kornel Kuryś – miejsce 5, dyplom i nagroda
Pozostałe wyniki:

Uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejne olimpiady. Jesteśmy z Was dumni! Szczegółów dotyczących olimpiad należy szukać na stronie internetowej www.olimpus.edu.pl.


Pan Tomasz Klimczuk na medal!
Z okazji 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego podczas Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej 27 listopada 2023 r. odznaczono medalami osoby szczególnie zasłużone w krzewieniu idei i wartości Szkolnego Związku Sportowego w województwie podlaskim. Takim medalem został uhonorowany pan Tomasz Klimczuk – za pomoc w organizacji imprez sportowych oraz popularyzację sportu szkolnego wśród uczniów. Pod opieką i dzięki pracy pana Tomasza Klimczuka młodzież Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia ciągle plasuje się w czołówce wielu dyscyplin sportowych!
Gratulujemy serdecznie!

25 listopada odbył się XII Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznych, który dostarczył wszystkim uczestnikom wielu wzruszeń i artystycznych przeżyć. Na drugim miejscu uplasowała się utalentowana grupa uczniów klas II Katolickiej Szkoły Podstawowej, wspierana talentami wokalnymi i muzycznymi starszych koleżanek z klasy V KSP. Wykonanie pieśni „Rozkwitały pąki białych róż” było nie tylko muzycznym arcydziełem, ale również prawdziwym hołdem dla polskiej historii i dziedzictwa. W kategorii soliści (7-9 lat) III miejsce zdobyła Agata Żukowska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Wasza pasja i zaangażowanie zasługują na uznanie! Brawo!
   

SUKCES SPORTOWY

Wicemistrzowie Miasta Białegostoku.
23 listopada 2023 r. w naszej hali sportowej odbyły się finały Miasta Białegostoku Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców.
W półfinale zagraliśmy z SP 5. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były rzuty karne, w których wygraliśmy 2:0. W finale musieliśmy uznać wyższość SP 33, która pokonała nas 4:0.
Skład: Dawid Zdzieszyński, Paweł Norwa, Damian Dołęgiewicz, Krzysztof Mińko, Bolek Firańczyk, Mateusz Szubzda, Bartosz Skrypko, Gracjan Pietraszewski.
Opiekun Tomasz Klimczuk.
 

SUKCES SPORTOWY
Mistrzowie Miasta Białegostoku.
23 listopada 2023 r. odbyły się w naszej hali finały Miasta Białegostoku Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców.
W półfinale chłopcy pokonali SP 44 7:2, zaś w finale SSP 3 4:2.
Skład: Kamil Wiszowaty, Kornel Kuryś, Nathaniel Cybulko, Szymon Dudek, Szymon Kostro, Szymon Kulesza, Paweł Borys.
Opiekun Tomasz Klimczuk.
 
 
 
   

SUKCES SPORTOWY
 
21 września na Stadionie Lekkoatletycznym odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024. Podczas tego wydarzenia nastąpiło podsumowanie sportowego roku szkolnego 2022/2023. Katolicka Szkoła Podstawowa w Igrzyskach Dzieci szkół małych zajęła we współzawodnictwie chłopców I miejsce oraz IV miejsce w klasyfikacji ogólnej. Puchar odebrała Pani Dyrektor Honorata Kozłowska oraz wyróżniony nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Tomasz Klimczuk.
 

 ROK SZKOLNY 2022/2023

VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej
Maks Banachowicz, Szymon Dudek i Maciej Domalewski uzyskali tytuł FINALISTY w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej” organizowanym przez Katedrę Wawelską pod patronatem Kuratora Małopolskiego. Konkurs odbył się w gościnnych murach krakowskiego seminarium a na część praktyczną do katedry zaprosił ks. kanonika Paweł Baran.
Nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych historyków z całej Polski. Można powiedzieć, że stali się ekspertami wiedzy o królowej Jadwidze Andegaweńskiej. Ogromnym sukcesem było dotarcie to finału ogólnopolskiego a tak bardzo dobry wynik jest dla chłopców ale i naszej szkoły dużym wyróżnieniem. Podziwiamy ogrom wiedzy zdobytej ciężką pracą. Jesteśmy z was dumni. 😀💪🏆🥇
Zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.katedra-wawelska.pl/…/vi-ogolnopolski… oraz zasobów własnych.

SUKCES ÓSMOKLASITÓW

15 czerwca w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbył się VII Konkurs Recytatorsko-Muzyczny poświęcony pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Miło nam poinformować, że w konkursie recytatorskim II miejsce zajął Maksymilian Banachowicz z klasy 8, który recytował wiersz Joanny Kulmowej pt. „Wisła”. Z kolei Karolina Zimnoch (również z klasy 😎, recytująca wiersz Teresy Boguszewskiej „Na dzień 8 lutego 1997”, uplasowała się na III miejscu.
Serdecznie gratulujemy!

SUKCES SPORTOWY

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia – Stanisław Sadowski, zdobył tytuł Mistrza Miasta Białegostoku w konkurencji chodu na 2 km podczas rozgrywanych w dniu 26.05.2023 r. Igrzysk Dzieci w lekkiej atletyce. Staś od początku narzucił chodziarzom własne tempo i prowadził samotnie przez cały dystans, kończąc konkurencję z ponad sześćdziesięciometrową przewagą. Sukces Stasia jest tym większy, że startował z zawodnikami o dwa lata starszymi do siebie i jeszcze przez dwa lata będzie rywalizował w tej samej kategorii wiekowej. Staś dzięki swojemu wynikowi uzyskał prawo startu w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 7.06.2023 r. Gratulujemy!

 

Sukces uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowejw strzelectwie sportowym

Uczniowie KSP: Stanisław Sadowski (2012), Tomasz Kroteń (2012), Marek Sadowski (2010), w rozgrywanych w dniu 21.04.2023 r. na strzelnicy KS Kaliber w Białymstoku Finałach Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w strzelectwie sportowym zdobyli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. W zawodach startowało 8 szkół.

Wspaniały sukces w klasyfikacji indywidualnej odniósł Stanisław Sadowski, który spośród 24 zawodników uzyskał najlepszy wynik (186 na 200 pkt), uzyskując tym samym tytuł Indywidualnego Mistrza Województwa Podlaskiego. Serdecznie gratulujemy!


Z wielką radością informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Nazwa konkursu

Laureaci i finaliści

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Karol Adam Rafało – finalista

VIII

Monika Zając

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Joanna Górska – laureatka

VIII

Izabela Łuczaj

Szymon Kroteń – laureat

VIII

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Z wielką radością informujemy, że Marysia Kluczyk, zakwalifikowała się do 3. etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, organizowanej przez Uniwersytet Jagieloński.
Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w marcu, w Krakowie.

W dniu 10 listopada 2022 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna.

Ogólne statystyki:
Poziom 1 (klasy 4-6) 158 uczestników
Poziom 2 (klasy 7-8) 134 uczestników
Oto wspaniałe wyniki uczniów naszej szkoły:
Informatyka – Poziom 1
Stanisław Lul – miejsce 8 – DYPLOM LAUREATA
Kornel Kuryś – miejsce 9 – DYPLOM LAUREATA
Grzegorz Matysewicz – miejsce 11 – DYPLOM LAUREATA
Ignacy Trocki- miejsce 16
Stanisław Sadowski – miejsce 18
Szymon Poddaniec – miejsce 21
Jeremi Koralewski – miejsce 26
Szymon Dudek – miejsce 29
Maciej Domalewski- miejsce 29
Oriana Sienkewicz – miejsce 41
Informatyka – Poziom 2
Franciszek Mitrosz – miejsce 24
Damian Dołęgiewicz – miejsce 30
Jan Jurczuk – miejsce 41
Aleksandra Wiszowata – miejsce 53
Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!

Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego  Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Karol Adam Rafało

VIII

Monika Zając

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Joanna Górska

VIII

Izabela Łuczaj

Szymon Kroteń

VIII

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


KOLEJNE SREBRO CHŁOPCÓW Z KATOLIKA W UNIHOKEJU!

W dniach 25-26 listopada 2022 w naszej hali sportowej odbyły się Finały Miasta Białegostoku Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. Po półfinałowej wygranej z SP 19 z Białegostoku, rozegraliśmy wielki finał o 1 miejsce. Do rozstrzygnięcia tego bardzo emocjonującego pojedynku potrzebne były rzuty karne, gdyż wynik po dwóch połowach widniał na tablicy 1:1. Niestety w rzutach karnych przegrywamy 2:1 z SP 33 Białystok i na szyjach chłopców zawisły srebrne medale, które dają awans do Finału Województwa. Chłopcy rozegrali wspaniały finał, w którym zademonstrowali niesamowitą wolę walki i wspaniałe umiejętności.
Gratulacje!!!
Skład drużyny: D. Zdzieszyński, J. Jurczuk, Sz. Popławski, M. Klimczuk, K. Mińko, B. Firańczyk, M. Szubzda, D. Dołęgiewicz, F. Kuprjanowicz.
Opiekun: Tomasz Klimczuk.

Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

 

Karol Adam Rafało

 

VIII

 

Monika Zając

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Joanna Górska

VIII

 

Izabela Łuczaj

Szymon Kroteń

VIII

Wojewódzki Konkurs Historyczny

 

Maksymilian Jan Banachowicz

VIII

Bożena Łukaszewicz-Kulesza

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


CHŁOPCY Z KATOLIKA WICEMISTRZAMI MIASTA W UNIHOKEJU
W dniu 5.11.22 r. na naszej hali sportowej odbyły się Finały Miasta Białegostoku Igrzysk Dzieci w Unihokeju Chłopców. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy serce do walki! Po półfinałowej wygranej z SP 38 z Białegostoku, rozegraliśmy wielki finał o 1. miejsce. Do rozstrzygnięcia tego bardzo emocjonującego pojedynku potrzebne były rzuty karne, gdyż wynik po dwóch połowach widniał na tablicy 1:1. Niestety w rzutach karnych przegrywamy 3:2 z SP 33 Białystok i na szyjach chłopców zawisły srebrne medale, które dają awans do Finału Województwa.
Gratulacje!!!
Skład walecznej drużyny: K. Wiszowaty, Sz. Kostro, P. Norwa, Sz. Dudek, B. Skrypko, N. Cybulko, M. Jurczuk, I. Trocki, K. Kuryś, J. Gasperski.
Opiekun: Tomasz Klimczuk.

Miło nam poinformować, że 2 uczniów naszej szkoły Maciej Domalewski i Szymon Dudek (klasa 5a Katolicka Szkoła Podstawowa) zakwalifikowało się do finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego PixBlocks Programming Challenge 2022, który odbędzie się już w sobotę 11 czerwca.
Pix Programming Challenge jest w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.
Celem uczestników w finale jest rozwiązanie jak największej ilości zadań w jak najszybszym czasie. O miejscu w klasyfikacji finałowej konkursu decyduje w pierwszej kolejności ilość rozwiązanych zadań, a w drugiej czas potrzebny na ich rozwiązanie.
Naszym uczniom gratulujemy i życzymy jak najlepszego wyniku – trzymamy kciuki!

ROK SZKOLNY 2021/2022
 
Sukces Macieja Łukasiewicza ucz. kl. 8a w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2022”
Uczeń klasy 8a – Maciej Łukasiewicz zdobył zaszczytny tytuł „taon” w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2022”. Konkurs „Lwiątko” wzorowany jest na popularnym matematycznym „Kangurze”.
Od 2019 roku organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków.
Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły dla zwycięzców:
„hiperon Ω” – dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,
„kaon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
„taon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.
Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych.
Serdeczne gratulacje!
Marta Orzechowska

Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 2 B JAŚ SZYMAJDA zajął 3.miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego Olimpusek. Jesteśmy dumni z Jasia i cieszymy się z jego sukcesu. Mamy nadzieję, że język angielski pozostanie jego pasją.
W konkursie wzięło udział 2500 uczniów klas drugich z całej Polski.
Pozostałe dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej zajęły następujące miejsca:
14. miejsce – Wiktoria Lach, klasa II A
25. miejsce – Aleksandra Chomicka, klasa II B
28. miejsce – Szymon Bikowski, klasa II A
30. miejsce – Katarzyna Pogorzelska, klasa II A
32.miejsce – Ksawery Ambrożko, klasa II B
34. miejsce – Amelia Olchowik, klasa II B
46. miejsce – Amelia Ambrożko, klasa II B
W konkursie wśród klas 3 szkoły podstawowej wzięło udział 2900 uczniów z całej Polski.
A oto wyniki naszych uczniów:
13. miejsce – Lena Tarnowska, klasa III B
15. miejsce – Stanisław Kulesza, klasa III B
24. miejsce – Zofia Polak, klasa III A
24. miejsce – Stanisław Sadowski, klasa III A
49. miejsce – Tomasz Kroteń, klasa III A
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Nad przebiegiem olimpiady czuwały nauczycielki języka angielskiego pani Renata Dąbrowska, pani Urszula Harasimowicz oraz pani Anna Jabłońska.
Serdecznie gratulujemy Naszym Uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2021/2022
Z radością i dumą informujemy, że troje uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia uzyskało tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego: Maciej Łukasiewicz – uczeń kl. VIII a z fizyki, a Małgorzata Gierej z kl. VIII a i Kornelia Lija Zambrowska z kl. VIII b z biologii. Gratulujemy również paniom: Izabeli Łuczaj i Marcie Orzechowskiej, które motywowały i przygotowywały uczniów do konkursowych zmagań. Cieszymy się tymi pięknymi owocami pracy naszych uczniów i nauczycieli i dziękujemy Wam!

Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Fizyczny Maciej Łukasiewicz VIII a Marta Orzechowska
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Małgorzata Gierej VIII a Izabela Łuczaj
Kornelia Lija Zambrowska VIII b

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Julia Ciołkiewicz VIII b Renata Dąbrowska
Wojewódzki Konkurs Fizyczny Maciej Łukasiewicz VIII a Marta Orzechowska
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Małgorzata Gierej VIII a Izabela Łuczaj
Julia Ciołkiewicz VIII b
Michał Sokołowski VIII a
Kornelia Lija Zambrowska VIII b
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Michalina Dąbrowska VIII b Aneta Wilczewska
Anna Wilczewska VIII b

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w konkursie na plakat

Z radością informujemy, że Stanisław Sadowski – uczeń kl. III a zajął 3. miejsce w kategorii igrzysk dzieci w konkursie na plakat promujący zdrowy i aktywny styl życia jako środek zmniejszający ryzyko powstawania uzależnień. Konkurs został zorganizowany przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. W tym samym konkursie Marek Sadowski – uczeń kl. V a otrzymał wyróżnienie. Cieszymy się bardzo sukcesami naszych uczniów. Stasiu i Marku, gratulujemy Wam i życzymy kolejnych trofeów!

Nadesłane na konkurs prace, w tym prace Stasia (nr 2) i Marka (nr 3) można obejrzeć:

https://pwszs.bialystok.pl/wp-content/uploads/2021/12/ID-prace.pdf

Sukces uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej

Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku

W Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego Miasta Białegostoku w roku szkolnym 2020/2021, chłopcy z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajmują II miejsce!!!

Gratulujemy.

 

 

 

Z radością informujemy o sukcesie szachowym ucznia klasy V a.

Michał godnie zaprezentował naszą szkołę na Jesiennym Turnieju Szachowym. Wygrał pięć z sześciu rund zdobywając III miejsce.

Jesteśmy z Ciebie dumni, Michale!

 
 
 
 

9 października 2021 r. drużyna uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku w składzie: Mateusz Szubzda (kl. VI), Stanisław Sadowski (kl. III), Krzysztof Minko (kl. VI) oraz Marek Sadowski (kl. V) zajęła II miejsce w IGRZYSKACH DZIECI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BIEGU NA ORIENTACJĘ CHŁOPCÓW. W klasyfikacji indywidualnej również Mateusz Szubzda zajął wspaniałe 2. miejsce! Najmłodszy z ekipy Staś uplasował się na 5. miejscu, Krzyś na 14., a Marek na 22.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom. Mamy nadzieję na kolejne trofea!

 ROK SZKOLNY 2020/2021

W Lesie Pietrasze odbyły się wojewódzkie zawody sportowe w biegach przełajowych.
Indywidualnie w Igrzyskach Dzieci: Krzysztof Minko zajął 3 miejsce!!!
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: Maciej Klimczuk zajął 2 miejsce, Paweł Kalbarczyk 3 miejsce oraz Mateusz Litwińczuk 5 miejsce!!!
 
Gratulujemy. Opiekunem uczniów był Tomasz Klimczuk.
 

KACPER – finalistą ogólnopolskiej OLIMPIADY WIEDZY CHEMICZNEJ!

Z ogromną radością informujemy, że Kacper Kuryś został finalistą pierwszej ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, objętej honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jesteśmy dumni z Kacpra i cieszymy się z jego sukcesu. Mamy nadzieję, że chemia, którą mu zaszczepiliśmy w szkole, pozostanie pasją, a może nawet częścią planu na przyszłość.
Olimpiada odbyła się w pięknym Krakowie, więc Kacper miał okazję również trochę pozwiedzać.
 
 
 

Z wielką radością informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Laureaci Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Kacper Kuryś VIII b Marta Bagan
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Adrianna Sienkiewicz VII b Izabela Łuczaj
Aleksandra Wnorowska VII b
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Kacper Kuryś VIII b Aneta Wilczewska

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sukces w narciarstwie biegowym

Z radością informujemy, że Katolicka Szkoła Podstawowa im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku zajęła III miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym Chłopców. W zawodach, które odbyły się 5 marca br., naszą szkołę reprezentował startujący z numerem 18. Marek Sadowski uczeń kl. IV a

Marku, gratulujemy  i cieszymy się razem z Tobą!


Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Kacper Kuryś VIII b Marta Bagan
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Adrianna Sienkiewicz VII b Izabela Łuczaj
Aleksandra Wnorowska VII b
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Kacper Kuryś VIII b Aneta Wilczewska

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Nicole Cybulko VIII b Magdalena Radajewska-Czelej
Hanna Piskorz VIII a
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Maciej Łukasiewicz VII a Agnieszka Rybołowicz
Kacper Kuryś VIII b Marta Bagan
Julia Zalewska VIII a
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Adrianna Sienkiewicz VII b Izabela Łuczaj
Aleksandra Wnorowska VII b
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Kacper Kuryś VIII b Aneta Wilczewska

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


CHŁOPCY Z KATOLIKA LUBIĄ BRĄZ…

W dniu dzisiejszym na naszej hali sportowej odbyły się Finały Województwa Podlaskiego w Unihokeju Chłopców. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy serce do walki! Po półfinałowej przegranej 0:4 ze SP 14 z Białegostoku, rozegraliśmy mały finał o 3. miejsce. Ostatnie miejsce na podium wywalczyliśmy w wielkim stylu, zwycieżając z SP 1 z Wysokiego Mazowiecka aż 7:0!!!
Gratulacje!!!
Skład walecznej drużyny: M. Bołbot, P. Borys, M. Litwińczuk, M. Klimczuk, T. Norwa, K. Żodzik, T. Tuz, P.Kalbarczyk, I. Kułak, G. Obrycki, K. Suprunowicz.
Opiekun: Tomasz Klimczuk.

BRĄZOWI MEDALIŚCI MISTRZOSTW MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ

W bardzo mroźne i wietrzne wtorkowe popołudnie chłopcy z naszej szkoły rozegrali na boiskach MOSPu Finał Miasta Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W pierwszym meczu ponieśliśmy porażkę 1:3 z piłkarską klasą SP 37. Przegrana w tym meczu dała nam jednak szansę na 3. miejsce. Chłopcy zagrali zwycięski mecz z SP 28 i z wynikiem 8:0 zdobyli brązowe medale.
Gratulujemy drużynie w składzie:
M. Bołbot, M. Litwińczuk, M. Klimczuk, F. Woroszyło, P. Borys, P. Kalbarczyk, T. Norwa, T. Tuz.
Opiekun: Tomasz Klimczuk.

ZSK najlepszy w Białymstoku  w unohokeju!
W dniu wczorajszym na szyjach naszych uczniów zawisły złote medale! Po bardzo emocjonującym meczu półfinałowym, wygraliśmy 2:0 z SP 19. Kolejno, w kapitalnym meczu finałowym, zagranym z SP 14, tryumfowaliśmy z wynikiem 2:1.
Tym samym, meldujemy gotowość do finałów na szczeblu wojewódzkim!
A oto skład zwycięskiej drużyny: Mateusz Bołbot, Patryk Borys, Mateusz Litwińczuk, Maciej Klimczuk, Tomasz Norwa, Tomasz Tuz, Pawel Kalbarczyk, Gabriel Obrycki, Kacper Suprunowicz, Ignacy Kułak.
Gratulujemy!
Opiekun Tomasz Klimczuk

III miejsce ZSK w Szachowych Igrzyskach Białegostoku Dzieci

W miniony weekend, tj. 14-15.11.2020 r. zostały rozegrane zawody szachowe w ramach miejskiego współzawodnictwa sportowego Szkolnego Związku Sportowego. Drużyna Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w składzie: Filip Kudraszow, Dawid Zdzieszyński, Jan Kudraszow oraz Maria Kluczyk odniosła sukces, zajmując III miejsce w Igrzyskach Dzieci.

Gratulujemy najserdeczniej!


Sukces w tenisie stołowym

W miniony piątek, 13 listopada, reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Maciej Perkowski, Paweł Kalbarczyk, Mateusz Bołbot oraz Maciej Klimczuk, zdobyła złote medale w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców .
Nasi mistrzowie, pod opieką pana Tomasza Klimczuka, zajęli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 listopada.
Gratulujemy!!!

W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, chcemy podzielić się z Wami naszą dumą i radością. W konkursie „Wszystko zaczęło się 100 lat temu w Wadowicach…” zostali nagrodzeni uczniowie naszej szkoły!
I tak, w konkursie plastycznym w kategorii szkół podstawowych, zaszczytne II miejsce zajęła Łucja Jabłońska z klasy III b, zaś wyróżnienie otrzymała Aleksandra Klicka z IV a. W tej samej kategorii, w konkursie literackim, III miejsce zajęła Ania Banachowicz z klasy IV b.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom konkursu – Błażejowi Piontkowskiemu i Aleksandrze Czarnomysa z klasy IV b.
Ucieszyliście nie tylko nas i swoich Rodziców, ale z pewnością także św. Jana Pawła II, któremu polecamy wszystkie nasze Rodziny w tym wyjątkowym czasie.

 ROK SZKOLNY 2019/2020


4. miejsce chłopców w Finałach Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

4. miejsce chłopców w Finałach Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej!!!
W lesie Pietrasze w Igrzyskach Dzieci startowali również ich młodsi koledzy, zajmując 11. miejsce.
Składy zespołów:
1. Paweł Kalbarczyk
2. Krzysztof Żodzik
3. Krzysztof Kołłątaj
4. Paweł Kalinowski
5. Mateusz Litwińczuk
6. Maciej Klimczuk
7. Kacper Suprunowicz
Uczniowie młodsi:
1. Andrzej Stankiewicz
2. Krzysztof Minko
3. Karol Rafało
4. Dawid Zdzieszyński
5. Hubert Zambrowski
6. Bartek Skrypko
Opiekun: Tomasz Klimczuk
Gratulujemy!

Drużynowe Biegi Przełajowe

W dniu dzisiejszym uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej wzięli udział w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Lesie Pietrasze. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. Najlepsze wyniki indywidualnie osiągnęli: Maciej Klimczuk – 2 miejsce, Paweł Kalbarczyk – 6 miejsce oraz Krzysztof Mińko – 8 miejsce. Zajmując tak wysokie miejsca awansowali do Finałów Wojewódzkich. Gratulujemy.
Opiekun grupy: Tomasz Klimczuk.
 

Sukcesy szachowe uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Filip Kudraszow, Jan Kudraszow,  Michał Mroczko i Dawid Zdzieszyński zajęli V miejsce w klasyfikacji końcowej szkół podstawowych XXV edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Ciszymy się bardzo, że ten zaledwie czteroosobowy team stawał w szranki z zespołami kilkunastoosobowymi i uplasował się tak wysoko. Serdecznie gratulujemy!

O szczegółowych rezultatach poszczególnych rund Ligi Szkolnej przeczytamy na stronie Podlaskiego Związku Szachowego w Białymstoku.

Sukcesy szachowe braci Kudraszow

Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem wzięli udział w XXII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów, które odbyły się w Wasilkowie w dniach 9-12 września 2020 roku. 8 letni Jan Kudraszow zajął III miejsce, zdobywając brązowy medal w kategorii C8, zaś jego starszy brat Filip – kategoria C10 – był o krok o podium i zajął IV miejsce.

Bracia spróbowali również swoich sił w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się we Wrocławiu w dn. 28-30 sierpnia 2020 r. X miejsce Filipa na 107 uczestników Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych można uznać za spory sukces. W szachach szybkich Filip uplasował się na XXI pozycji na 126 zawodników.

Debiut Janka w tak prestiżowym turnieju, jakim są Mistrzostwa Polski, też nie wypadł najgorzej. W Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach szybkich Jaś zajął 28. miejsce na 82 uczestników,  zaś Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych 29. miejsce na 72 zawodników. Nie bez znaczenia jest fakt, że tempo gry w szachach błyskawicznych (13 rund) to: po 3 minuty na całą partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 2 sekundy na każdy ruch od początku partii, zaś w szachach szybkich (11 rund): po15 minut na całą partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 10 sekundy na każdy ruch od początku partii.


Sukces sportowy Tomka Tuza ucznia kl. VI b Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku!

Tomasz Tuz uczeń kl. VI b wraz z drużyną zajął I miejsce w zawodach ogólnopolskich, które odbyły się w Bydgoszczy w dn. 29.02-01.03.2020 r. w konkurencji TEAM KUMITE BOYS12-13 YRS
Serdecznie gratulujemy Tomkowi i jego kolegom! Mamy nadzieję na kolejne trofea!


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2019/2020 laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Nazwa konkursu  

 

Laureaci

 

 

Finaliści

 

 

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
 

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

 

 

 

 

 

 

Julia Gołębiewska

VIII Urszula Harasimowicz
Wojewódzki Konkurs Matematyczny  

 

Kacper Kuryś

  VII b Marta Bagan
 

 

 

Julia Gołębiewska VIII Aneta Uścińska-Walesiuk
 

 

Jan Aleksander Zimnoch

  VIII
Wojewódzki Konkurs Biologiczny  

 

Łukasz Wiśniewski

  VIII Izabela Łuczaj
Wojewódzki Konkurs Chemiczny  

 

 

Julia Gołębiewska VIII Aneta Wilczewska
Jan Aleksander Zimnoch   VIII

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Jaś Kudraszow, uczeń klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia z powodzeniem wziął udział w VII Mistrzostwach Miasta Białegostoku Chłopców do lat 8 w szachach szybkich, rozegranych 1 marca br. w Szkole Podstawowej Nr 45 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. W niedzielne przedpołudnie na starcie mistrzostw stanęło 29 zawodników, by rozegrać 7 rund w tempie po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii dla każdego zawodnika.

Uczeń naszej szkoły po 3 godzinach szachowych potyczek, z dorobkiem 5 zwycięstw stanął na podium i zasłużenie wywalczył brązowy medal.

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5805/results.html?l=pl HYPERLINK
Wielkie brawa!!!

Należy dodać, że 8-letni Janek, legitymujący się III kategorią szachową, tajniki królewskiej gry zgłębia pod kierunkiem pani trener Kamilli Klimaszewskiej podczas czwartkowego szkolnego koła szachowego oraz uczęszcza do pracowni szachowej MDK w Białymstoku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jego o 2 lata starszy brat, Filip, jest już utytułowanym szachistą.

Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
 

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

 

Julia Gołębiewska VIII Urszula Harasimowicz
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Kacper Kuryś VII b Marta Bagan
Julia Gołębiewska VIII Aneta Uścińska-Walesiuk
Jan Aleksander Zimnoch VIII
 

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

 

Łukasz Wiśniewski VIII Izabela Łuczaj
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Julia Gołębiewska VIII Aneta Wilczewska
Jan Aleksander Zimnoch VIII

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dnia 20-21 listopada 2019r. w naszej Szkole na hali sportowej odbyły się Finały Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców.
W rywalizacji szkół podstawowych nasi uczniowie z klas 7-8 znaleźli się w ścisłym finale wraz z zespołami ze szkół: SP 4, ZSP 2, SP 16. Nasza Szkoła uplasowała się na drugim stopniu podium.
Uczniowie w młodszej kategorii również zajęli 2 miejsce, grając w grupie ze szkołami takimi jak SSP3, SP47, SP50. Obie drużyny awansowały do finału Województwa Podlaskiego.
Ogromne gratulacje wszystkim uczniom reprezentującym barwy Naszej Szkoły oraz trenerowi Tomaszowi Klimczukowi. Trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.


Dnia 13 listopada 2019r. w naszej Szkole na hali sportowej odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Udział w zmaganiach wzięły uczennice z klas 7 i 8. W rywalizacji szkół podstawowych w ścisłym finale znalazły się 4 zespoły: SP 14, SP 44, SP 19, ZSK, które wcześniej zwyciężyły w ćwierćfinałach oraz półfinałach. Ostatecznie dziewczęta z Naszej szkoły zajęły 4 miejsce. Ogromne gratulacje Naszym uczennicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, Pani Magdzie Głowackiej oraz Panu Tomaszowi Klimczukowi.


Miło nam jest poinformować, iż nasi uczniowie:

Stanisław Lul – kl. II KSP

Karol Liżewski – kl. VI KSP

zakwalifikowali się do półfinału konkursu Pix Programming Challenge 2019 https://pixchallenge.org/konkurs/ .

Półfinał już 5 grudnia 2019 r. Trzymamy kciuki!

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Marta Łabieniec-Chomicka


Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Julia Irena Dudziak VIII Urszula Harasimowicz
Julia Gołębiewska VIII
Julian Charles Sienkiewicz VIII
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Kacper Kuryś VII b Marta Bagan
Julia Gołębiewska VIII Aneta Uścińska-Walesiuk
Łukasz Wiśniewski VIII
Jan Aleksander Zimnoch VIII
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Łukasz Wiśniewski VIII Izabela Łuczaj
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Julia Gołębiewska VIII Aneta Wilczewska
Łukasz Wiśniewski VIII
Jan Aleksander Zimnoch VIII

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Sukces szachowy

20 października 2019 r. w Sokółce odbył się X Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Kudraszow z kl. III, Jan Kudraszow z kl. I oraz Michał Mroczko z kl. III. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła I miejsce przed SP nr 1 w Sokółce i PSP nr 1 w Białymstoku. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce wśród 31 zawodników zajął Filip Kudraszow z wynikiem 7 pkt.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz ich mistrzyni – pani Kamili Klimaszewskiej!

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5421/results.html?l=pl&tb=2_

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5421/results.html?l=pl&tb=10_


Miło nam poinformować, że Oliwka Dobrowolska- uczennica klasy IV

– zajęła I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Ostrołęce.

Serdecznie gratulujemy!

 ROK SZKOLNY 2018/2019

Wielki sukces naszych drużyn w II Ogólnopolskim Turnieju Gwiaździstej Eskadry
 
25  kwietnia dwie drużyny z naszej szkoły  uczestniczyły w turnieju gier planszowych IPN. Reprezentowali nas: w drużynie nr 1: Grzegorz Zubrycki, Tomasz Lisowski i Kacper Oniśko z klasy 8b, zaś w drużynie nr 2: Maciej Miastkowski, Stanisław Przybyła  i Jan Zimnoch z klasy 7.  Drużyna nr 1 pokonała wszystkich uczestników turnieju regionalnego i będzie reprezentowała Podlasie na etapie centralnym. Drużyna nr 2 zajęła 3 miejsce. Nasi uczniowie zmierzą się z  najlepszymi drużynami z Polski w czerwcu w Dęblinie – stolicy polskiego lotnictwa.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 

Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

 

 

Nazwa konkursu

 

 

Laureaci

 

 

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Historyczny  

 

Konrad Gawęcki

VIII a Małgorzata Kamińska
Wojewódzki Konkurs Chemiczny  

 

Jan Machelski

VIII b Aneta Wilczewska
Wojewódzki Konkurs Informatyczny  

 

Jan Aleksander Zimnoch

VII Marta Łabieniec-Chomicka

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Z przyjemnością informuję, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w roku szkolnym 2018/2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Historyczny

 

 

Konrad Gawęcki VIII a Małgorzata Kamińska
Wojewódzki Konkurs Chemiczny

 

 

Jan Machelski VIII b Aneta Wilczewska
Wojewódzki Konkurs Informatyczny

 

 

Jan Aleksander Zimnoch VII Marta Łabieniec-Chomicka

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2 i 4 miejsce Naszych unihokeistów w Finale Województwa Podlaskiego!

17 grudnia 2018r. w naszej hali odbyły się Finały Igrzysk Dzieci (Szkoły Podstawowe) oraz Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gimnazja) w unihokeju chłopców.
W rywalizacji Szkół Podstawowych w ścisłym finale znalazły się 4 zespoły (SP Kupiski, SP 14 Białystok, SP 11 Suwałki oraz KSP Białystok). Nasza szkoła w pierwszym swoim meczu grała derby z białostocką 14. Po bardzo dobrym meczu i prowadzeniu 2:0 w końcówce meczu przyszedł kryzys i goście na 30 sekund przed końcem doprowadzili do remisu i serii rzutów karnych, w których to niestety ulegamy przyszłym mistrzom województwa 2:1. W meczu o 3 miejsce przegrywamy z SP 11 Suwałki 6:0, ostatecznie zajmując 4 miejsce w Województwie Podlaskim!!! (startowało ponad 100 szkół podstawowych z całego województwa). Wyróżnienie w drużynie dla najlepszego zawodnika zespołu otrzymał nasz kapitan – Maciej Klimczuk.
Następnie przyszedł czas na rywalizację starszych kolegów. Do gry przystąpiły następujące szkoły: SP 1 Grajewo, SP Jasionówka, SP Mielnik i KG Białystok.

W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z SP 1 Grajewo i po 20 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1, więc o wyniku decydowały rzuty karne, które rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść 1:0!!!
W wielkim finale czekał na nas główny faworyt Mistrzostw SP Jasionówka. Pomimo sporej różnicy w operowaniu kijem do unihokeja, chłopcy pokazali, że wola walki i zaangażowanie to coś więcej niż same umiejętności. W meczu padł remis 0:0 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które niestety przegrywamy 2:1 i ostatecznie zajmujemy 2 miejsce w Województwie Podlaskim!!! (startowało ponad 90 szkół z całego województwa).W podsumowaniu finału najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nasz uczeń – Krzysztof Wojtkielewicz oraz najlepszy zawodnik w drużynie- Hubert Piskorz!!!
Ogromne gratulacje wszystkim uczniom reprezentujący barwy Naszych Szkół oraz trenerowi obu zespołów Panu Tomaszowi Klimczukowi.


Kolęda Malucha

13 grudnia klasa IIb KSP uczestniczyła w konkursie kolęd i pastorałek „Kolęda Malucha” w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Uczennice: Aleksandra Czarnomysa, Emilia Gesinowska i Julia Jabłońska reprezentowały naszą szkołę w kategorii zespół, zdobywając wyróżnienie. Gratulujemy!


Konkurs „Mój święty superbohater”

Dziś w Szkole Podstawowej nr 11 została rozstrzygnięta I edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Mój święty superbohater”. Z radością informujemy, że w kategorii klas IV-VIII wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VII, Julia Gołębiewska. Gratulujemy!


Finał Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców

30 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Bień, Maciej Klimczuk, Tomasz Norwa, Patryk Borys, Paweł Kalbarczyk, Tomasz Tuz, Krzysztof Żodzik, Gabriel Obrycki, zostawiła kawał serducha na boisku. Chłopcy po rozegraniu czterech rund eliminacyjnych spotkali się w Finale Miasta Białegostoku ze szkołami: SP 14, SP 37, SP 19. Po zwycięstwie w półfinale z SP 37 1:0, przyszedł czas na finał z SP 14, w którym to niestety musieliśmy uznać wyższość rywala. Przegrywając 4:1 ostatecznie zajęliśmy II miejsce i tym samym będziemy reprezentować Miasto Białystok w Finałach Wojewódzkich.


Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców

29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Nasza drużyna w składzie: Krzysztof Wojtkielewicz, Kamil Markiewicz, Jakub Pawłowski, Igor Stefanowski, Hubert Piskorz, Kacper Karłowicz, Krzysztof Kasjański, Eryk Kajewski, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Chłopcy po rozegraniu trzech rund eliminacyjnych spotkali się w Finale Miasta Białegostoku ze szkołami: SP 5, PG 13, SP 12. Po zwycięstwie w półfinale z SP 5 2:1, przyszedł czas na finał z PG 13, w którym to niestety musieliśmy uznać wyższość gości po bramce w ostatniej minucie meczu. Przegrywając 1:0 ostatecznie zajęliśmy II miejsce i tym samym będziemy reprezentować Miasto Białystok w Finałach Wojewódzkich.


Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Grzegorz Zubrycki VIII b Magdalena Brzozowska
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Jan Aleksander Zimnoch VII Aneta Uścińska-Walesiuk
Wojewódzki Konkurs Historyczny Konrad Gawęcki VIII a Małgorzata Kamińska
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Jan Machelski VIII b Aneta Wilczewska
Wojewódzki Konkurs Informatyczny Karol Harasimowicz VIII b Marta Łabieniec-Chomicka
Jan Aleksander Zimnoch VII

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


ROK SZKOLNY 2017/2018

Konkurs „Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży”

Monika Zimnoch, uczennica klasy VII a Katolickiej Szkoły Podstawowej, zajęła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży”, którego organizatorem był Oddział instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Gratulacje!

K. Bartoszuk


Sukces Tomka w karate

Uczeń klasy IV, Tomasz Tuz, zdobył brązowy medal w karate do lat 12-stu. Serdecznie gratulujemy.


Nasz mistrz ortografii

Miło mi poinformować, że Grzegorz Zubrycki, uczeń klasy VII b Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia, zajął III miejsce w I Miejskim Konkursie Ortograficznym „Ortografiada 2018” zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku. Gratuluję!

M. Kalisz


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Międzynarodowy Turniej XVII International Tournament Central Europe Open Grand Prix Pomorza i Kujaw w Karate WKF

W dniach 3-4 marca w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Turniej XVII International Tournament Central Europe Open Grand Prix Pomorza i Kujaw w Karate WKF. Uczniowie naszej szkoły, Łukasz i Tomek Tuzowie zdobyli łącznie trzy złote medale i jeden brązowy. Serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów na Mistrzostwach Polski!


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Sukcesy sportowe uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Zwycięstwo naszych młodych szachistów

Szachowa reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w składzie:
1. Dawid Zdzieszyński – III kategoria szachowa
2. Szymon Kroteń – IV kategoria szachowa
3. Karol Rafało – IV kategoria szachowa
4. Samuel Obrycki – V kategoria szachowa
zwyciężyła w Pucharze Województwa Podlaskiego klas I-III SP w Szachach!

Zawody odbyły się 18 lutego br. w Suwałkach. Byliśmy jedyną reprezentacją z Białegostoku. W gronie 9 szkół wygraliśmy wszystkie mecze i z dorobkiem 10 pkt odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_585/final_standings_teams&5.html

Chłopcom należą się ogromne brawa nie tylko za okazały puchar, ale za wolę walki, motywację i postawę prawdziwych sportowców. Dziękujemy pani Kamili Klimaszewskiej – wspaniałej trenerce chłopców za ich przygotowanie, a rodzicom za wspaniałą atmosferę, opiekę i wsparcie!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych

 1. miejsce klas VII SP

W składzie: Kacper Karłowicz, Mikołaj Markiewicz, Oskar Sanczenko, Błażej Grzybowski.

Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w unihokeju

 1. miejsce klas IV-V SP

W składzie: Bartłomiej Bień, Krzysztof Żodzik, Patryk Borys, Maciej Klimczuk, Tomasz Tuz, Gabriel Obrycki, Tomasz Norwa, Maciej Carewicz.

Igrzyska Młodzieży Miasta Białegostoku w unihokeju

 1. miejsce klas VII SP- II KG

W składzie :Krzysztof Wojtkielewicz, Eryk Kajewski, Hubert Piskorz, Cyprian Cylwik, Kamil Markiewicz, Krzysztof Kasjański, Igor Stefanowski, Jakub Dąbrowski, Jakub Pawłowski, Kacper Karłowicz.


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Eryk Kajewski (7a – język angielski)

Grzegorz Zubrycki (7b – język angielski)

Konrad Gawęcki (7a – historia)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


27 września 2017 r.

Zawody szachowe


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

10 czerwca 2017 r.

Sukces w zawodach balonowych


SZYMON KROTEŃ – NASZ SZACHOWY MISTRZ

Szymon Kroteń, uczeń klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, w roku szkolnym 2016/2017 nie tylko z drużyną, ale również indywidualnie brał udział w turniejach szachowych rozgrywanych na terenie województwa podlaskiego, w kraju i za granicą. Stało się to dla niego okazją do sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności, do zdobycia nowych doświadczeń, spotkania wielu ciekawych osób. Efektem startów w tych rozgrywkach były znaczące sukcesy:

 • Mikołaj przy szachownicy (Janów 11.12.2016) – 2. miejsce (grupa chłopcy do lat 7);
 • XXXV Memoriał im. Ludwika Zamenhofa 2016 (Białystok, 29 – 30.12.2016);
 • Turniej Klotza – Szkolenie szachowe (Białystok, 23 – 27.01.2017) – 3. miejsce;
 • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów do lat 8 (Wasilków 16 – 28.05.2017) – 8. miejsce;
 • II International Children and Youth Chess Festival THE BALTIC WAY (Wilno, 25 – 26.03.2017) – 14. miejsce (turniej z udziałem mistrza szachowego Garri Kasparowa);
 • Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 (Szczyrk, 29.04 – 3.05.2017).

Cieszymy się z sukcesów Szymona, gratulujemy i życzymy wytrwałości w osiąganiu kolejnych.

Dyrekcja szkoły


Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Białegostoku Klas Drugich 2016 – 26.11.2016 (rozgrywki szachowe):

 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Karol Rafało, Dawid Zdzieszyński, Szymon Kroteń – miejsce i puchar.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Dyrekcja szkoły


XXII Edycja Białostockiej Szachowej Ligi Szkolnej do lat 8 (8 rund rozgrywanych co miesiąc):

 • Dawid Zdzieszyński – 7. miejsce w klasyfikacji końcowej;
 • Szymon Kroteń – 10. miejsce w klasyfikacji końcowej;
 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Dawid Zdzieszyński, Szymon Kroteń, Karol Rafało, Weronika Ostrowiecka – 13. miejsce w klasyfikacji końcowej.

XXV Podlaski Festiwal Modeli Balonowych:

 • Michał Jedynak – 10. miejsce indywidualnie;
 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Michał Jedynak, Dawid Zdzieszyński i Rafał Dąbrowski – 2. miejsce (nagroda – Puchar Dyrektora MDK).