Osiągnięcia

 ROK SZKOLNY 2019/2020

Miło nam poinformować, że Oliwka Dobrowolska- uczennica klasy IV

– zajęła I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Ostrołęce.

Serdecznie gratulujemy!

 

 ROK SZKOLNY 2018/2019

Wielki sukces naszych drużyn w II Ogólnopolskim Turnieju Gwiaździstej Eskadry
 
25  kwietnia dwie drużyny z naszej szkoły  uczestniczyły w turnieju gier planszowych IPN. Reprezentowali nas: w drużynie nr 1: Grzegorz Zubrycki, Tomasz Lisowski i Kacper Oniśko z klasy 8b, zaś w drużynie nr 2: Maciej Miastkowski, Stanisław Przybyła  i Jan Zimnoch z klasy 7.  Drużyna nr 1 pokonała wszystkich uczestników turnieju regionalnego i będzie reprezentowała Podlasie na etapie centralnym. Drużyna nr 2 zajęła 3 miejsce. Nasi uczniowie zmierzą się z  najlepszymi drużynami z Polski w czerwcu w Dęblinie – stolicy polskiego lotnictwa.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

 

Nazwa konkursu

 

Laureaci

 

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Historyczny

 

 

Konrad Gawęcki

 

VIII a

 

Małgorzata Kamińska

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

 

 

Jan Machelski

 

VIII b

 

Aneta Wilczewska

Wojewódzki Konkurs Informatyczny

 

 

Jan Aleksander Zimnoch

 

VII

 

Marta Łabieniec-Chomicka

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Z przyjemnością informuję, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w roku szkolnym 2018/2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Historyczny

 

 

Konrad Gawęcki

 

VIII a

 

Małgorzata Kamińska

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

 

 

Jan Machelski

 

VIII b

 

Aneta Wilczewska

Wojewódzki Konkurs Informatyczny

 

 

Jan Aleksander Zimnoch

 

VII

 

Marta Łabieniec-Chomicka

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

2 i 4 miejsce Naszych unihokeistów w Finale Województwa Podlaskiego!

17 grudnia 2018r. w naszej hali odbyły się Finały Igrzysk Dzieci (Szkoły Podstawowe) oraz Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gimnazja) w unihokeju chłopców.
W rywalizacji Szkół Podstawowych w ścisłym finale znalazły się 4 zespoły (SP Kupiski, SP 14 Białystok, SP 11 Suwałki oraz KSP Białystok). Nasza szkoła w pierwszym swoim meczu grała derby z białostocką 14. Po bardzo dobrym meczu i prowadzeniu 2:0 w końcówce meczu przyszedł kryzys i goście na 30 sekund przed końcem doprowadzili do remisu i serii rzutów karnych, w których to niestety ulegamy przyszłym mistrzom województwa 2:1. W meczu o 3 miejsce przegrywamy z SP 11 Suwałki 6:0, ostatecznie zajmując 4 miejsce w Województwie Podlaskim!!! (startowało ponad 100 szkół podstawowych z całego województwa). Wyróżnienie w drużynie dla najlepszego zawodnika zespołu otrzymał nasz kapitan – Maciej Klimczuk.
Następnie przyszedł czas na rywalizację starszych kolegów. Do gry przystąpiły następujące szkoły: SP 1 Grajewo, SP Jasionówka, SP Mielnik i KG Białystok.

W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z SP 1 Grajewo i po 20 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1, więc o wyniku decydowały rzuty karne, które rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść 1:0!!!
W wielkim finale czekał na nas główny faworyt Mistrzostw SP Jasionówka. Pomimo sporej różnicy w operowaniu kijem do unihokeja, chłopcy pokazali, że wola walki i zaangażowanie to coś więcej niż same umiejętności. W meczu padł remis 0:0 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które niestety przegrywamy 2:1 i ostatecznie zajmujemy 2 miejsce w Województwie Podlaskim!!! (startowało ponad 90 szkół z całego województwa).W podsumowaniu finału najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nasz uczeń – Krzysztof Wojtkielewicz oraz najlepszy zawodnik w drużynie- Hubert Piskorz!!!
Ogromne gratulacje wszystkim uczniom reprezentujący barwy Naszych Szkół oraz trenerowi obu zespołów Panu Tomaszowi Klimczukowi.


Kolęda Malucha

13 grudnia klasa IIb KSP uczestniczyła w konkursie kolęd i pastorałek „Kolęda Malucha” w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Uczennice: Aleksandra Czarnomysa, Emilia Gesinowska i Julia Jabłońska reprezentowały naszą szkołę w kategorii zespół, zdobywając wyróżnienie. Gratulujemy!


Konkurs „Mój święty superbohater”

Dziś w Szkole Podstawowej nr 11 została rozstrzygnięta I edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Mój święty superbohater”. Z radością informujemy, że w kategorii klas IV-VIII wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VII, Julia Gołębiewska. Gratulujemy!


Finał Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców

30 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Bień, Maciej Klimczuk, Tomasz Norwa, Patryk Borys, Paweł Kalbarczyk, Tomasz Tuz, Krzysztof Żodzik, Gabriel Obrycki, zostawiła kawał serducha na boisku. Chłopcy po rozegraniu czterech rund eliminacyjnych spotkali się w Finale Miasta Białegostoku ze szkołami: SP 14, SP 37, SP 19. Po zwycięstwie w półfinale z SP 37 1:0, przyszedł czas na finał z SP 14, w którym to niestety musieliśmy uznać wyższość rywala. Przegrywając 4:1 ostatecznie zajęliśmy II miejsce i tym samym będziemy reprezentować Miasto Białystok w Finałach Wojewódzkich.

 


Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców

29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Nasza drużyna w składzie: Krzysztof Wojtkielewicz, Kamil Markiewicz, Jakub Pawłowski, Igor Stefanowski, Hubert Piskorz, Kacper Karłowicz, Krzysztof Kasjański, Eryk Kajewski, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Chłopcy po rozegraniu trzech rund eliminacyjnych spotkali się w Finale Miasta Białegostoku ze szkołami: SP 5, PG 13, SP 12. Po zwycięstwie w półfinale z SP 5 2:1, przyszedł czas na finał z PG 13, w którym to niestety musieliśmy uznać wyższość gości po bramce w ostatniej minucie meczu. Przegrywając 1:0 ostatecznie zajęliśmy II miejsce i tym samym będziemy reprezentować Miasto Białystok w Finałach Wojewódzkich.


Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Grzegorz Zubrycki VIII b Magdalena Brzozowska
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Jan Aleksander Zimnoch VII Aneta Uścińska-Walesiuk
Wojewódzki Konkurs Historyczny Konrad Gawęcki VIII a Małgorzata Kamińska
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Jan Machelski VIII b Aneta Wilczewska
Wojewódzki Konkurs Informatyczny Karol Harasimowicz VIII b  

Marta Łabieniec-Chomicka

Jan Aleksander Zimnoch VII

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


ROK SZKOLNY 2017/2018

Konkurs „Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży”

Monika Zimnoch, uczennica klasy VII a Katolickiej Szkoły Podstawowej, zajęła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży”, którego organizatorem był Oddział instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Gratulacje!

K. Bartoszuk


Sukces Tomka w karate

Uczeń klasy IV, Tomasz Tuz, zdobył brązowy medal w karate do lat 12-stu. Serdecznie gratulujemy.


Nasz mistrz ortografii

Miło mi poinformować, że Grzegorz Zubrycki, uczeń klasy VII b Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia, zajął III miejsce w I Miejskim Konkursie Ortograficznym „Ortografiada 2018” zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku. Gratuluję!

M. Kalisz


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Międzynarodowy Turniej XVII International Tournament Central Europe Open Grand Prix Pomorza i Kujaw w Karate WKF

W dniach 3-4 marca w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Turniej XVII International Tournament Central Europe Open Grand Prix Pomorza i Kujaw w Karate WKF. Uczniowie naszej szkoły, Łukasz i Tomek Tuzowie zdobyli łącznie trzy złote medale i jeden brązowy. Serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów na Mistrzostwach Polski!


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Sukcesy sportowe uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Zwycięstwo naszych młodych szachistów

Szachowa reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w składzie:
1. Dawid Zdzieszyński – III kategoria szachowa
2. Szymon Kroteń – IV kategoria szachowa
3. Karol Rafało – IV kategoria szachowa
4. Samuel Obrycki – V kategoria szachowa
zwyciężyła w Pucharze Województwa Podlaskiego klas I-III SP w Szachach!

Zawody odbyły się 18 lutego br. w Suwałkach. Byliśmy jedyną reprezentacją z Białegostoku. W gronie 9 szkół wygraliśmy wszystkie mecze i z dorobkiem 10 pkt odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_585/final_standings_teams&5.html

Chłopcom należą się ogromne brawa nie tylko za okazały puchar, ale za wolę walki, motywację i postawę prawdziwych sportowców. Dziękujemy pani Kamili Klimaszewskiej – wspaniałej trenerce chłopców za ich przygotowanie, a rodzicom za wspaniałą atmosferę, opiekę i wsparcie!

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych

 1. miejsce klas VII SP

W składzie: Kacper Karłowicz, Mikołaj Markiewicz, Oskar Sanczenko, Błażej Grzybowski.

 

Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w unihokeju

 1. miejsce klas IV-V SP

W składzie: Bartłomiej Bień, Krzysztof Żodzik, Patryk Borys, Maciej Klimczuk, Tomasz Tuz, Gabriel Obrycki, Tomasz Norwa, Maciej Carewicz.

 

Igrzyska Młodzieży Miasta Białegostoku w unihokeju

 1. miejsce klas VII SP- II KG

W składzie :Krzysztof Wojtkielewicz, Eryk Kajewski, Hubert Piskorz, Cyprian Cylwik, Kamil Markiewicz, Krzysztof Kasjański, Igor Stefanowski, Jakub Dąbrowski, Jakub Pawłowski, Kacper Karłowicz.


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Eryk Kajewski (7a – język angielski)

Grzegorz Zubrycki (7b – język angielski)

Konrad Gawęcki (7a – historia)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


27 września 2017 r.

Zawody szachowe


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

10 czerwca 2017 r.

Sukces w zawodach balonowych


SZYMON KROTEŃ – NASZ SZACHOWY MISTRZ

Szymon Kroteń, uczeń klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, w roku szkolnym 2016/2017 nie tylko z drużyną, ale również indywidualnie brał udział w turniejach szachowych rozgrywanych na terenie województwa podlaskiego, w kraju i za granicą. Stało się to dla niego okazją do sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności, do zdobycia nowych doświadczeń, spotkania wielu ciekawych osób. Efektem startów w tych rozgrywkach były znaczące sukcesy:

 • Mikołaj przy szachownicy (Janów 11.12.2016) – 2. miejsce (grupa chłopcy do lat 7);
 • XXXV Memoriał im. Ludwika Zamenhofa 2016 (Białystok, 29 – 30.12.2016);
 • Turniej Klotza – Szkolenie szachowe (Białystok, 23 – 27.01.2017) – 3. miejsce;
 • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów do lat 8 (Wasilków 16 – 28.05.2017) – 8. miejsce;
 • II International Children and Youth Chess Festival THE BALTIC WAY (Wilno, 25 – 26.03.2017) – 14. miejsce (turniej z udziałem mistrza szachowego Garri Kasparowa);
 • Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 (Szczyrk, 29.04 – 3.05.2017).

Cieszymy się z sukcesów Szymona, gratulujemy i życzymy wytrwałości w osiąganiu kolejnych.

Dyrekcja szkoły


Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Białegostoku Klas Drugich 2016 – 26.11.2016 (rozgrywki szachowe):

 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Karol Rafało, Dawid Zdzieszyński, Szymon Kroteń – miejsce i puchar.

 

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Dyrekcja szkoły


XXII Edycja Białostockiej Szachowej Ligi Szkolnej do lat 8 (8 rund rozgrywanych co miesiąc):

 • Dawid Zdzieszyński – 7. miejsce w klasyfikacji końcowej;
 • Szymon Kroteń – 10. miejsce w klasyfikacji końcowej;
 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Dawid Zdzieszyński, Szymon Kroteń, Karol Rafało, Weronika Ostrowiecka – 13. miejsce w klasyfikacji końcowej.

XXV Podlaski Festiwal Modeli Balonowych:

 • Michał Jedynak – 10. miejsce indywidualnie;
 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Michał Jedynak, Dawid Zdzieszyński i Rafał Dąbrowski – 2. miejsce (nagroda – Puchar Dyrektora MDK).