Osiągnięcia

Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Nazwa konkursu

Laureaci

Finaliści

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Julian Sienkiewicz

VI

Urszula Harasimowicz

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Jan Machelski

VII b

Agnieszka Rybołowicz

Aneta Uścińska-Walesiuk

Jan Aleksander Zimnoch

VI

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

W dniach 3-4 marca w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Turniej XVII International Tournament Central Europe Open Grand Prix Pomorza i Kujaw w Karate WKF. Uczniowie naszej szkoły, Łukasz i Tomek Tuzowie zdobyli łącznie trzy złote medale i jeden brązowy. Serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów na Mistrzostwach Polski!

Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Julian Sienkiewicz VI Urszula Harasimowicz
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Jan Machelski VII b Agnieszka Rybołowicz

Aneta Uścińska-Walesiuk

Jan Aleksander Zimnoch VI

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy sportowe uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Zwycięstwo naszych młodych szachistów

Szachowa reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w składzie:
1. Dawid Zdzieszyński – III kategoria szachowa
2. Szymon Kroteń – IV kategoria szachowa
3. Karol Rafało – IV kategoria szachowa
4. Samuel Obrycki – V kategoria szachowa
zwyciężyła w Pucharze Województwa Podlaskiego klas I-III SP w Szachach!

Zawody odbyły się 18 lutego br. w Suwałkach. Byliśmy jedyną reprezentacją z Białegostoku. W gronie 9 szkół wygraliśmy wszystkie mecze i z dorobkiem 10 pkt odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo:

Chłopcom należą się ogromne brawa nie tylko za okazały puchar, ale za wolę walki, motywację i postawę prawdziwych sportowców. Dziękujemy pani Kamili Klimaszewskiej – wspaniałej trenerce chłopców za ich przygotowanie, a rodzicom za wspaniałą atmosferę, opiekę i wsparcie!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych

1. miejsce klas VII SP

W składzie: Kacper Karłowicz, Mikołaj Markiewicz, Oskar Sanczenko, Błażej Grzybowski.

Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w unihokeju

1. miejsce klas IV-V SP

W składzie: Bartłomiej Bień, Krzysztof Żodzik, Patryk Borys, Maciej Klimczuk, Tomasz Tuz, Gabriel Obrycki, Tomasz Norwa, Maciej Carewicz.

Igrzyska Młodzieży Miasta Białegostoku w unihokeju

1. miejsce klas VII SP- II KG

W składzie :Krzysztof Wojtkielewicz, Eryk Kajewski, Hubert Piskorz, Cyprian Cylwik, Kamil Markiewicz, Krzysztof Kasjański, Igor Stefanowski, Jakub Dąbrowski, Jakub Pawłowski, Kacper Karłowicz.

Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Eryk Kajewski VII a

Magdalena Brzozowska

Grzegorz Zubrycki VII b
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Jan Machelski VII b Agnieszka Rybołowicz
Jan Aleksander Zimnoch VI Aneta Uścińska-Walesiuk
Wojewódzki Konkurs Historyczny

Konrad Gawęcki VII a Małgorzata Kamińska

27 września 2017 r.

Zawody szachowe

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

10 czerwca 2017 r.

Sukces w zawodach balonowych

SZYMON KROTEŃ – NASZ SZACHOWY MISTRZ

Szymon Kroteń, uczeń klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, w roku szkolnym 2016/2017 nie tylko z drużyną, ale również indywidualnie brał udział w turniejach szachowych rozgrywanych na terenie województwa podlaskiego, w kraju i za granicą. Stało się to dla niego okazją do sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności, do zdobycia nowych doświadczeń, spotkania wielu ciekawych osób. Efektem startów w tych rozgrywkach były znaczące sukcesy:

• Mikołaj przy szachownicy (Janów 11.12.2016) – 2. miejsce (grupa chłopcy do lat 7);
  • XXXV Memoriał im. Ludwika Zamenhofa 2016 (Białystok, 29 – 30.12.2016);
  • Turniej Klotza – Szkolenie szachowe (Białystok, 23 – 27.01.2017) – 3. miejsce;
  • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów do lat 8 (Wasilków 16 – 28.05.2017) – 8. miejsce;
  • II International Children and Youth Chess Festival THE BALTIC WAY (Wilno, 25 – 26.03.2017) – 14. miejsce (turniej z udziałem mistrza szachowego Garri Kasparowa);
  • Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 (Szczyrk, 29.04 – 3.05.2017).

Cieszymy się z sukcesów Szymona, gratulujemy i życzymy wytrwałości w osiąganiu kolejnych.

Dyrekcja szkoły

Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Białegostoku Klas Drugich 2016 – 26.11.2016 (rozgrywki szachowe):

• Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Karol Rafało, Dawid Zdzieszyński, Szymon Kroteń – miejsce i puchar.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Dyrekcja szkoły

XXII Edycja Białostockiej Szachowej Ligi Szkolnej do lat 8 (8 rund rozgrywanych co miesiąc):

• Dawid Zdzieszyński – 7. miejsce w klasyfikacji końcowej;
  • Szymon Kroteń – 10. miejsce w klasyfikacji końcowej;
  • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Dawid Zdzieszyński, Szymon Kroteń, Karol Rafało, Weronika Ostrowiecka – 13. miejsce w klasyfikacji końcowej.

XXV Podlaski Festiwal Modeli Balonowych:

• Michał Jedynak – 10. miejsce indywidualnie;
  • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Michał Jedynak, Dawid Zdzieszyński i Rafał Dąbrowski – 2. miejsce (nagroda – Puchar Dyrektora MDK).