ROK SZKOLNY 2018/2019

Chemia piękna

Nasza Szkoła, Katolickie Liceum, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Fundację Adamed oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej na kreatywne podejście do pracy z młodzieżą, którego celem było wyłonienie najciekawszych interpretacji tematów naukowych z zakresu fizyki, chemii, biologii i matematyki przygotowanych przez Organizatora. Pani Aneta Wilczewska wraz z klasą I liceum przygotowała lekcję na temat: Chemia piękna. Z zajęć nagrali krótki film, który uzyskał bardzo wysokie oceny Jury i tym samym szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 3000 zł do przeznaczenia na cele edukacyjne. Pani Aneta wspólnie z uczniami udowodniła, że nauka może być pasjonująca i inspirująca.
Dodatkową nagrodą jest udział p. Anety wraz z innymi 25 wyróżnionymi nauczycielami w warsztatach edukacyjnych podczas których odbędą się zajęcia z metodyki z ekspertami edukacyjnymi oraz inspirujące spotkanie z młodymi naukowcami o tym jak mówić ciekawie i nieszablonowo o nauce.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku na III miejscu w regionie w rankingu liceów!

Ranking liceów ogólnokształcących w Białymstoku został przygotowany w oparciu o Edukacyjną Wartość Dodaną. Jest to wskaźnik, który pokazuje wkład szkoły w wyniki nauczania. Pod uwagę bierze się wyniki egzaminów zewnętrznych. Sprawdza się, np. z jakimi wynikami egzaminu gimnazjalnego uczeń przyszedł do szkoły i jak zdał maturę. Wartości EWD zostały obliczone i podane przez Instytut Badań Edukacyjnych dla lat 2016-18. W rankingu wykorzystano dane dotyczące przedmiotów humanistycznych.

Cieszymy się niezmiernie!

ROK SZKOLNY 2016/2017

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA TEMATYCZNA

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą” – etap okręgowy

30 marca 2017 r. odbył się etap okręgowy X Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”, w którym wzięło udział 13 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku zajęli wspaniałe miejsca:

• I miejsce Przemysław GABREL
  • II miejsce Paweł BABIŃSKI
  • IV miejsce Jan WYRZYKOWSKI.

Przemek i Paweł zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego (centralnego), który odbędzie się w Warszawie w dniach 1-3 czerwca 2017 r. Cieszymy się niezmiernie!

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA TEMATYCZNA 2016/2017

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą” – etap międzyszkolny

W etapie międzyszkolnym X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za wolność Waszą i Naszą”, który odbył się 15 grudnia 2016 r., uczniowie naszego liceum wypadli wspaniale. W grupie czterech osób z rejonu białostockiego, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, trzy to uczniowie Katolickiego Liceum im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku:

• Paweł Babiński (klasa III) – I miejsce,
  • Przemysław Rafał Gabrel (klasa II) – II miejsce,
  • Jan Wyrzykowski (klasa II) – IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym licealistom i pani Julii Myć, ich przewodniczce po meandrach historii.

XI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie 2016/2017

etap archidiecezjalny

Miło nam poinformować, że odbył się etap archidiecezjalny XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie i uczennice naszego liceum zajęły na niej czołowe miejsca. Są to:

• Julia Żukowska (klasa I KLO) – II miejsce;
  • Kinga Kużel (klasa I KLO) – III miejsce.

Opiekun uczennic, ks. Dariusz Gutowski, może być z nich dumny. My też!