OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA TEMATYCZNA 2016/2017

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą” – etap okręgowy

30 marca 2017 r. odbył się etap okręgowy X Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”, w którym wzięło udział 13 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku zajęli wspaniałe miejsca:

• I miejsce Przemysław GABREL
  • II miejsce Paweł BABIŃSKI
  • IV miejsce Jan WYRZYKOWSKI.

Przemek i Paweł zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego (centralnego), który odbędzie się w Warszawie w dniach 1-3 czerwca 2017 r. Cieszymy się niezmiernie!

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA TEMATYCZNA 2016/2017

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą” – etap międzyszkolny

W etapie międzyszkolnym X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za wolność Waszą i Naszą”, który odbył się 15 grudnia 2016 r., uczniowie naszego liceum wypadli wspaniale. W grupie czterech osób z rejonu białostockiego, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, trzy to uczniowie Katolickiego Liceum im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku:

• Paweł Babiński (klasa III) – I miejsce,
  • Przemysław Rafał Gabrel (klasa II) – II miejsce,
  • Jan Wyrzykowski (klasa II) – IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym licealistom i pani Julii Myć, ich przewodniczce po meandrach historii.

XI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie 2016/2017

etap archidiecezjalny

Miło nam poinformować, że odbył się etap archidiecezjalny XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie i uczennice naszego liceum zajęły na niej czołowe miejsca. Są to:

• Julia Żukowska (klasa I KLO) – II miejsce;
  • Kinga Kużel (klasa I KLO) – III miejsce.

Opiekun uczennic, ks. Dariusz Gutowski, może być z nich dumny. My też!