Stypendia

UWAGA !!!

Kolejna szansa na STYPENDIUM

Kuratorium Oświaty w Białymstoku proponuje stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania dla uczniów:

szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 wybitne osiągnięcia edukacyjne:

• w olimpiadzie międzynarodowej lub
  • w olimpiadzie przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim,
  • w konkursie na pracę naukową zorganizowanym przez instytucje naukowe czy stowarzyszenia naukowe,
  • za wysokie wyniki w nauce wg indywidualnego programu lub toku nauki,
  • za uczestnictwo w zajęciach uczelni uczniów wybitnie zdolnych w zajęciach przewidzianych tokiem studiów,
  • za wyniki sportowe na szczeblu krajowym, międzynarodowym,
  • za udział w konkursach przedmiotowych kuratora oświaty,
  • za inne na szczeblu krajowym i miejskim.

Termin składania wniosków wraz z załącznikami do końca roku szkolnego tj. 22.06.2017 w sekretariacie szkoły.

Wzór wniosku o przyznanie stypendium dostępny jest na stronie internetowej kuratorium: www.kuratorium.bialystok.pl w zakładce; <<Rodzice i uczniowie << Pomoc materialna <<Informacje o stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.

Serdecznie zapraszam
i życzę zwieńczenia starań

Pedagog Izabela Gimer

Drogi Uczniu!

Przeczytaj uważnie poniższe informacje, może masz szansę na stypendium w następnym roku szkolnym 2017/2018. Możliwości jest kilka:

• stypendium za wyniki i osiągnięcia w nauce,
  • stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej,
  • stypendium za innowacyjną myśl techniczną,

ad 1) Stypendium za wyniki i osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017 dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum, którzy są laureatami bądź finalistami przedmiotowego konkursu lub olimpiady czy turnieju na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.

Do wniosku należy dołączyć „proponowaną średnią ocen” potwierdzoną przez wychowawcę klasy oraz załączniki, a jeśli w średniej ocen nastąpi zmiana należy powiadomić pedagoga. Wniosek o przyznanie stypendium uczeń wypełnia, pobierając go ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Białymstoku www.bialystok.pl (zakładka Edukacja<<Stypendia <<Stypendia naukowe). Wypełniony wniosek wraz z załącznikami uczeń składa do 09.06 (piątek) do sekretariatu szkoły.

ad 2)          Stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum, którzy są laureatami bądź finalistami artystycznego konkursu, turnieju, przeglądu lub festiwalu albo artystycznej olimpiady na szczeblu wojewódzkim, krajowym bądź międzynarodowym.

Do wniosku uczeń dołącza oprócz załączników informację potwierdzoną przez wychowawcę – „proponowaną ocenę z zachowania” (jeśli nastąpi zmiana oceny, należy niezwłocznie powiadomić pedagoga). Wniosek o przyznanie stypendium uczeń wypełnia, pobierając go ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Białymstoku www.bialystok.pl (zakładka Edukacja<<Stypendia <<Stypendia artystyczne). Wypełniony wniosek wraz z załącznikami uczeń składa do 09.06 (piątek) do sekretariatu szkoły.

ad 3)          Stypendium za innowacyjną myśl techniczną dla uczniów liceum za rok szkolny 2016/2017. Wniosek o przyznanie stypendiów w przypadku pracy zespołowej składa się dla każdego ucznia odrębnie w celu ocenienia wkładu pracy poszczególnych twórców. Jeżeli uczeń w bieżącym roku szkolnym zrealizował kilka innowacyjnych prac, to dla każdej z nich należy złożyć odrębny wniosek.

Wniosek o stypendium uczeń pobiera ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Białymstoku www.bialystok.pl (zakładka Edukacja <<Stypendia<<Stypendia techniczne). Wypełniony wniosek wraz z załą- cznikami uczeń składa do 19.06 (poniedziałek) do sekretariatu szkoły.

Serdecznie zapraszam i życzę powodzenia

Izabela Gimer – pedagog szkolny

Z radością informujemy o stypendiach przyznanych uczniom naszej szkoły, którzy wyróżniają się szczególnymi możliwościami intelektualnymi, społecznymi, sportowymi. Jesteśmy z Was dumni   i życzymy wiele radości i wytrwałości w rozwijaniu pasji oraz zdobywaniu wiedzy i ciekawych umiejętności!

1. Stypendium Rady Ministrów przyznano:
  • Julii Katarzynie Sienkiewicz z kl. II Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.
  1. Stypendium Fundacji Św. Mikołaja – IKEA FAMILY przyznano:
  • Gabrieli Bełbot z kl. III a Katolickiego Gimnazjum,
  • Ewie Urbanowicz z kl. III a Katolickiego Gimnazjum,
  • Michałowi Arciszowi z kl. III  Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

III.     Stypendium szkolne ze względu na wysokie wyniki w nauce przyznano:

• Jakubowi Iwaszczukowi i Marii Wójcik z kl. I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego,
  • Julii Katarzynie Sienkiewicz i Idze Ostaszewskiej z kl. II Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego,
  • Kacprowi Stasiełukowi i Janowi Wyrzykowskiemu z kl. II Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego,
  • Zuzannie Kosior i Barbarze Skiepko z kl. III Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Gratulujemy!!!

Zachęcamy wszystkich do starań o stypendia na następny rok szkolny! Każdy ma szanse!

Pedagog Izabela Gimer