WYRWANI Z NIEWOLI

W dniu wczorajszym najstarsi uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści i licealiści uczestniczyli w spotkaniu ewangelizacyjno-profilaktycznym „Ku wolności…” prowadzonym przez Jacka Zajkowskiego, byłego ucznia naszej szkoły i Piotra Zalewskiego. Ukazali oni młodym ludziom piękno życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości, dając świadectwo życia z perspektywy osoby uzależnionej, poparte autorskimi utworami hip-hopowymi. W trakcie spotkania zaangażowali naszych uczniów do czynnego udziału w programie, a co więcej do dobrych postanowień na przyszłość.
„Nie warto ryzykować, bo nie zawsze zniszczone życie można odbudować” – to jedna z wielu dobrych myśli, które nam zostawili. Piotrowi i Jackowi, jako społeczność Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia, bardzo dziękujemy i życzymy wielu owoców w pracy ewangelizacyjnej.