Jasełka

Jak co roku, w naszej szkole, tuż przed przerwą świąteczną panowała podniosła, bożonarodzeniowa atmosfera. Czwartkowe roraty przygotowywały nas do zbliżających się narodzin Jezusa, pięknie przystrojone sale migotały światełkami, a życzliwych uśmiechów, na korytarzu, było jakby więcej. Tradycyjnie, w tym szczególnym czasie, nie mogło zabraknąć jasełek, które przybliżyły tajemnicę Bożego Narodzenia. W tym roku, to uczniowie klas III KSP, z ogromnym zaangażowaniem, wcielili się m.in. w role: Matki Bożej, Józefa, aniołów, pastuszków i króli. Oko cieszyły barwne stroje, na twarzach publiczności pojawiał się uśmiech, gdy rozbrzmiewały pięknie zaśpiewane kolędy, a w sercach można było poczuć radość ze wspólnie przeżywanego czasu. Występ zwieńczył skoczny taniec, obwieszczający radosną nowinę. Na zakończenie tego niezwykłego dnia ks. Łukasz przygotował, całej społeczności szkolnej, słodką niespodziankę.