Jasełka

Jasełka swym początkiem sięgają XII wieku. Wywodzą się z franciszkańskiego zwyczaju ustawiania figur kościelnych w scenerii groty betlejemskiej. Mimo iż ten rodzaj sztuki ludowej nie jest gatunkiem o polskim rodowodzie, trudno nam sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez tego zwyczaju. Cała społeczność naszej szkoły zebrała się w hali sportowej, by wspólnie przeżyć czas świątecznych przygotowań. Uczniowie klas trzecich Katolickiej Szkoły Podstawowej przy blasku lampionów odczytali fragment Pisma św. o narodzeniu Jezusa. Tańcem opowiedzieli historię z betlejemskiej stajenki i zachęcili do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło wzruszeń i uśmiechów, a także życzeń składanych słowami ks. J. Twardowskiego:
Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska- cichych, ufnych-
na zawsze wzięła w swoje ręce.