Rekolekcje I-III SP

W dniach 29-31 marca dzieci z klas I-III SP uczestniczyły w rekolekcjach szkolnych, podczas których poszukiwały własnej drogi do Pana Boga, siebie samego i do drugiego człowieka. Msza święta, Droga Krzyżowa i adoracja krzyża przybliżyły dzieci do męki i spotkania z Panem Jezusem. Podczas nabożeństw w Katedrze i w kaplicy szkolnej śpiewała schola pod kierunkiem p. Wioletty Kuk.
W czasie rekolekcji gościliśmy również panią psycholog Monikę Kisielewską, która pokazała nam, w jaki sposób przyjąć i zaakceptować siebie. Z kolei nasz drugi gość, pani Anna Citko z Apostolatu Maryjnego podzieliła się swoim doświadczeniem pomagania i służby drugiemu człowiekowi. Były to bardzo wartościowe i inspirujące spotkania.
Nasi najmłodsi uczniowie w trakcie rekolekcjo wykonali również prace plastyczne: „Paschalne memory” i „Dar dla drugiego”, z których część trafi do dzieci z Domu Dziecka w Białymstoku.
Na zakończenie naszych ćwiczeń duchowych obejrzeliśmy „Misterium Męki Pańskiej”w formie teatru cieni, przygotowane przez klasę II KSP. Nie trzeba było „wielu słów”, aby doświadczyć przejmującego wprowadzenia w Wielki Tydzień.