Wizyta w NBP

Projekt „Mój wymarzony zawód” klasy III B KSP – odsłona druga. Tym razem, uczniowie klas trzecich KSP, udali się do Narodowego Banku Polskiego, Oddziału Okręgowego w Białymstoku, aby wziąć udział w wyjątkowej prezentacji Juliana Sosnowskiego (ucznia klasy III B KSP), pt. „Młody Prezes Banku NBP”. Julian zaprezentował swój wymarzony zawód – zawód prezesa banku. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę pełni Narodowy Bank Polski w naszym kraju i czym dokładnie zajmuje się osoba, która nim kieruje. Nie zabrakło konkursów i pamiątek z tego spotkania.
Przy tej okazji, Pani Ida Stefanowicz (Główny Specjalista Banku NBP) opowiedziała nam o szczegółach pracy w tej instytucji. Mogliśmy wziąć udział w warsztatach, na których poznaliśmy pieniądz od podszewki 🙂. Na koniec obejrzeliśmy wystawę pt. „Jan Paweł II na banknocie i monetach kolekcjonerskich NBP”. Serdecznie dziękujemy!…Ciekawe, czy fotel prezesa jest wygodny?.. 🙂