Narodowe Czytanie 2023

12.09.2023r., w ramach akcji Narodowe Czytanie 2023, w naszej szkole czytaliśmy fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Licealiści wysłuchali m.in. legendy o Janie i Cecylii czytanej przez p. Tomasza Klimczuka, historię o powstańcach styczniowych Jana Bohatyrowicza czytaną przez p. Joannę Lul oraz rozmowę Andrzejowej Korczyńskiej z synem Zygmuntem, którą przeczytali nam p. Urszula Jurkowska i Igor Marczewski. Z kolei uczennice klasy II wcieliły się w postacie bohaterek powieści Elizy Orzeszkowej. Czytaniu towarzyszyła również prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Katarzynę Lankau, poświęcona genezie powieści, miejscom, w których rozgrywa się akcja utworu, a także postaciom, które stały się pierwowzorami bohaterów „Nad Niemnem”.
Zachęcamy uczniów klas licealnych to przeczytania powieści „Nad Niemnem” w całości, bo choć czasy odległe i język nieco przestarzały, to problemy poruszone w utworze są nadal aktualne.