29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W tym dniu biblioteka szkolna zorganizowała wspólne czytanie wybranych książek. Uczniowie klasy III KSP wysłuchali fragmentu książki Julii Duszyńskiej „Cudaczek-Wyśmiewaczek”, czytanego przez Laurę Włoskowską z kl. Ia KLO, zaś uczniowie klasy IIa KSP posłuchali fragmentu książki Waldemara Cichonia „Skrzat”, który przeczytała Aleksandra Jóźwik, również z klasy IA KLO.
Z kolei uczniów klas I KSP odwiedziły: pani Dorota Woińska-Żmujdzin oraz wolontariuszki: Natalia i Justyna z biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Dziewczęta naszym pierwszakom przeczytały fragmenty „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek, a także opowiedziały o zawodach, których można nauczyć się w ich szkole.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom, a także Oli i Laurze za wspólne głośne czytanie!
Zachęcamy wszystkich do czytania cichego i głośnego nie tylko raz w
roku, ale każdego dnia!