Święto Szkoły

16 listopada jest szczególnym dniem dla całej społeczności Zespołu Szkół Katolickich. W tym dniu obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, która od 18 lat jest naszą Patronką.
Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek, dziękowaliśmy za dar istnienia naszych szkół i modliliśmy się w intencji nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Na zakończenie Eucharystii pani dyrektor Honorata Kozłowska wraz przedstawicielami wszystkich klas zawierzyła Matce Bożej Miłosierdzia, naszej Patronce, całą społeczność ZSK .
Następnie w hali sportowej, w obecności zaproszonych gości: przedstawicieli Podlaskiego Kuratorium Oświaty, Kurii Metropolitarnej, zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych, rodziców, dziadków i dawnych pracowników oraz absolwentów ZSK, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych KSP i KLO oraz pasowanie na ucznia najmłodszych członków naszej społeczności. Po części oficjalnej pierwszoklasiści z przejęciem i humorem zaprezentowali się przed publicznością, która nagrodziła najmłodszych artystów gromkimi brawami. Na zakończenie obejrzeliśmy fragmenty „Zemsty” Aleksandra Fredry we wspaniałym wykonaniu uczniów kl. III i IV KLO pod kierunkiem p. Urszuli Jurkowskiej.
Dziękujemy za obecność, życzliwość i ogrom dobrych życzeń dla naszych szkół.
Kostiumy wykorzystane w przedstawieniu „Zemsta” uszyte zostały dzięki dofinansowaniu z Programu Podlaskie Lokalne.
Zdjęcia wykonano z wykorzystaniem aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.