Jasełka

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia zgromadziliśmy się wokół symbolicznego żłóbka, by przypomnieć sobie o istocie tych uroczystości. Usłyszeliśmy fragment Ewangelii według św. Łukasza o Bożym Narodzeniu odczytany przez ks. Michała Urbana,  pomodliliśmy się o pokój na świecie i w naszych rodzinach, zawierzyliśmy całą naszą społeczność Bożej Dziecinie.

Następnie obejrzeliśmy uwspółcześnione jasełka w wykonaniu uczniów klasy III KSP, przygotowane pod opieką pani Elżbiety Czarnowskiej. Byli pastuszkowie i królowie, Święta Rodzina i aniołowie. Niemało zamieszania wprowadziły diabły, które czaiły się na każdym kroku. Na szczęście przy pomocy wody święconej udało się je przegonić. Przedstawienie, choć humorystyczne, przypomniało nam sens tych świąt: Bóg zstąpił z nieba, aby nas zbawić. Ubogaceniem inscenizacji były kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów klas II i IV KSP.

Po życzeniach świątecznych od Pani Dyrektor Honoraty Kozłowskiej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal lekcyjnych na wigilie klasowe.