Wojewódzki Konkurs Wiedzy Historycznej „Kartki z historii Polski”

Z radością informujemy, że wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej „Kartki z historii Polski” jest uczeń naszej szkoły, Michał Mroczko z klasy 7a  KSP.

Konkurs ten jest organizowany przez SP 26 we współpracy z Białostockim Oddziałem IPN. Tegoroczna edycja konkursu otrzymała honorowy patronat Podlaskiego Kuratora Oświaty. Przebiegała pod hasłem „Powstanie styczniowe (1863-1864) – przyczyny, przebieg i konsekwencje”. Skierowana była do uczniów klas II – III, którzy mieli wykonać pracę plastyczną i uczniów klas VII – VIII mających za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły: Julia Gołębiewska i Otylia Sienkiewicz z klasy 8a KSP oraz Michał Mroczko z klasy 7a KSP. Michał uzyskał III miejsce w województwie! Serdecznie gratulujemy! Michałowi i pozostałym uczestnikom konkursu życzymy, by poznawanie naszych narodowych dziejów stałą się ich pasją i było źródłem satysfakcji.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu odbędzie się 18 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

Bożena Łukaszewicz-Kulesza