Dzień bez Plecaka

Dzień bez Plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany na dzisiaj przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzili bez plecaków i toreb. Liczyła się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można było spakować w dowolny, kreatywny i zabawny sposób. „No backpack day” obchodzi się w marcu.
Skąd wziął się „Dzień bez plecaka”?
To nietypowe święto pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
Pomysłowość naszych uczniów nie ma granic. Były wiaderka, koszyki, wózki, trafiła się lodówka turystyczna albo drapak dla kota …
Zapraszamy do obejrzenia naszej radosnej galerii. 😃😃💪💪