VII Konkurs Krasomówczy

23 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczestników VII Konkursu Krasomówczego odbywającego się w ramach projektu „Białystok – w TO się gra”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII białostockich szkół podstawowych.
Każdy z uczestników miał za zadanie wcielić się w przewodnika i opowiedzieć o wybranej atrakcji turystycznej Białegostoku. Podczas wystąpień konkursowych usłyszeliśmy opowieści o pałacu Branickich i okalającym go parku, Stadionie Miejskim, kościele św. Rocha, a także o strażackiej wieży obserwacyjnej znajdującej się przy ul. Warszawskiej.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody:
I miejsce – Lena Grochocka ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Marii Konopnickiej,
II miejsce – Kornel Kuryś z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia,
III miejsce – Magdalena Lewkowicz ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Marii Konopnickiej,
wyróżnienie – Jakub Gasperski z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia.
Laureaci otrzymali cenne nagrody i dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie – podziękowania i drobne upominki.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się zmierzyć z niełatwą sztuką pięknego mówienia.
Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy dofinansowaniu ze środkow z budżetu Miasta Białegostoku.