Eliminacje międzyszkolne XIII Konkursu Wiedzy o Filmie Anglojęzycznym

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się eliminacje międzyszkolne XIII Konkursu Wiedzy o Filmie Anglojęzycznym, na których pojawili się uczniowie wraz ze swymi opiekunami z następujących szkół: XI Liceum Ogólnokształcące, VII Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechanicznych, Publiczne Gimnazjum nr 13, I Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, VI Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia. Uczniowie, którzy połączyli dwie pasje: film i język angielski, musieli zmierzyć się w czasie 45-minutowego testu z rozpoznaniem ścieżki dźwiękowej z danego filmu, dopasować tytuły angielskie do ich polskich tłumaczeń, odpowiedzieć na szereg pytań, m.in. Za jaki film Leonardo DiCaprio dostał w końcu Oskara. Cały test odbywał się w języku angielskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z 2 kl. Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Matylda Sochoń oraz Maksymilian Łuszcz. Finałowe rozdanie nagród przypominało uroczystości z Los Angeles, gdyż pojawiły się nawet statuetki Oskarów. Tylko zabrakło czerwonego dywanu, ale o to zadbamy w przyszłych edycjach. Pierwsze miejsce zdobył uczeń I Liceum Ogólnokształcącego. Matyldzie i Maksymilianowi zabrakło niewiele punktów by stanąć na podium, może za rok się uda… Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przybycie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za rok.


Bardzo też jesteśmy wdzięczni naszym sponsorom, bez których nie byłoby statuetek, biletów do kina, filmów DVD, książek, albumów.
Lista sponsorów:
• Rafał Lisowski, absolwent, uczeń w KLO w latach 2000-2004 (filmy DVD i statuetki Oskarów)
• Kina Helios Białystok
• Wydawnictwo Macmillan
• Wydawnictwo Pearson
• Magazyn dla nauczycieli The Teacher
• VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku
• Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku

Joanna Carewicz